Argentíčnan Leo Messi je právom považovaný za jedného z najlepších futbalistov sveta, niektorí ho dokonca označujú za najlepšieho, aký kedy obul kopačky. Messi už niekoľko rokov hviezdi v drese Barcelony a prekonáva rôzne ofenzívne rekordy, ale za hru v reprezentačnom drese rodnej Argentíny často dostával kritiku, najmä od fanúšikov. Od dnes je to však minulosť, pretože Messi ukončil reprezentačnú kariéru!Argentína na sledovanom turnaji Copa América 2016 dokráčala až do finále, v ňom však podľahla reprezentantom Čile pomerom 2:4 po penaltovom rozstrele. Messi niesol túto prehru veľmi ťažko a ako počas dnešného dňa informujú renomované zahraničné média, tento prehratý zápas bol posledným, ktorý Leo odohral za Argentínu!

Leo Messi ukončil kariéru
Významná trofej mu v drese Argentíny nebola dopriata.

Messi v národnom drese nastúpil na 109 stretnuití a vsietil v nich 55 gólov. Napriek silnej zostave a rôznym prognózam sa mu s Argentínou nikdy nepodarilo vyhrať významný turnaj, jediným svetlým bodom jeho reprezentačnej kariéry zostáva zlato z OH 2008, ktoré sa konali v Pekingu. Leove vyjadrenie o konci reprezentačnej kariéry citovali všetky argentínske médiá. Jeho spoluhráč z národného tímu Sergio Romero však verí, že si Messi tento krok ešte rozmyslí.

Foto: Facebook.com, Tumblr.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D