O tom, kto je najlepším futbalistom histórie, sa budú viesť asi navždy obrovské dohady. Niektorí pamätníci uprednostňujú legendárnych juhoamerických hráčov Pelého a Maradonu, iní zas tvrdia, že na súčasníkov Ronalda a Messiho nemá nikto. Do týchto polemík sa nedávno zapojil priamo jeden zo spomínaných hráčov a to bývalý brazílsky strelec Pelé!

Pelé, ktorého v Brazílií zvykli prezývať aj ako “kráľ” či “čierna perla”, toho počas svojej kariéry stihol naozaj dosť. S rodnou Brazíliou dokázal trikrát triumfovať na Majstrovstvách sveta vo futbale a v roku 1958 sa pri svojej prvej účasti stal najmladším strelcom histórie MS vo veku 17 rokov a 249 dní.

Vo všetkých svojich súťažných zápasoch strelil podľa štatistík neskutočných 1284 gólov (12 z nich dal na MS). V roku 1970 získal ocenenie najlepší športovec sveta a počas kariéry dokázal v drese FC Santos 9-krát triumfovať v brazílskej najvyššej súťaži a s tímom Cosmos New York sa stal aj majstrom v USA. Aj napriek tomu, že mu už pomaličky ťahá na 80-tku (23. októbra oslávil 78 rokov), stále aktívne sleduje futbalové dianie a nemá problém sa k nemu otvorene vyjadriť.

Pelé najlepšie momenty

Nedávno dostal od brazílskeho denníka otázku, či je lepší on alebo Lionel Messi. Pelé redaktora okamžite odbil jasným vyhlásením, ktoré však smerom k Messimu vyznieva trochu tvrdo: “Ako môžete porovnávať hráča, ktorý dobre hlavičkuje, dáva góly ľavačkou aj pravačkou s niekým, kto strieľa iba jednou nohou, vie len jeden trik a nevie  hlavičkovať?” odpovedal Pelé.

Neskôr doplnil aj to, že Pelého môžu ľudia porovnávať iba s niekým na podobnej hernej úrovni, takže pokiaľ nespĺňa hráč spomínané atribúty ani sa ho neoplatí s brazílskou legendou porovnať. Nevyhol sa dokonca ani porovnaniu Messiho s iným geniálnym Argentínčanom Diegom Maradonom: “Podľa mňa je Maradona jedným z najlepších hráčov histórie. Ak sa ma pýtate, či bol lepší ako Messi, tak samozrejme, bol lepší. Omnoho lepší.” Pelé má teda v otázke najlepších hráčov jasno, a čo vy, súhlasíte s ním?

Lionel Messi najlepšie momenty

Zdroj: Goal.com | Foto|Video: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.