Dvaja súrodenci sa z detských telocviční v bývalom Sovietskom zväze dokázali prepracovať až na vrchol boxerského sveta. Reč je o ukrajinských bratoch Wladimirovi a Vitalim Klitschkovcoch. A práve o päť rokov mladší Wladimir (42) by sa mal vrátiť späť do ringu!

Wladimir Klitschko, niekde uvádzaný aj ako Vladimir Kličko, je niekdajší ukrajinský boxer, ktorý bol kedysi majstrom sveta v ťažkej váhe. On i jeho o 5 rokov starší brat Vitali patrili medzi najlepších boxerov svojej generácie. Jeho posledným zápasom bol fight s Britom Anthonym Joshuom v roku 2017, kedy utrpel porážku v jedenástom kole a následne oznámil koniec kariéry. Už vtedy však nevylúčil svoj možný návrat do ringov, v ktorých má rekordnú bilanciu 64 víťazstiev a 5 prehier.

Posledné správy potešili všetkých jeho fanúšikov. Rešpektovaný boxerský žurnalista Steve Bunce pracujúci pre BBC a BT informoval, že v apríli 2019 sa odohrá veľkolepý zápas, kedy sa Vladimir Kličko vráti späť do ringu. Zatiaľ však nie je oficiálne známe, proti komu sa postaví. Prezradil len toľko, že pôjde o známeho britského boxera. Nebude to však ani Fury, ani Joshua.

Podľa všetkého to ale vyzerá tak, že súperom legendárneho Ukrajinca by mal byť 30-ročný Dillian Whyte, ktorý síce pochádza z Jamajky, ale má britskú národnosť. V ringu má Whyte výbornú bilanciu 26 zápasov a 25 výhier, z toho 18 po K.O. Ak sa tieto správy ukážu ako pravdivé, fanúšikovia poriadneho boxu sa majú v apríli 2019 na čo tešiť.

Wladimir Klitschko najlepšie momenty

Dillian Whyte najlepšie momenty

Zdroj: Bbc.co.uk, Sportbible.com | Foto: Twitter, YouTube | Video: YouTube