Buzz Aldrin sa stal v roku 1969 druhým človekom v histórií, ktorý kráčal po Mesiaci. Bývalý astronaut a vojenský pilot, ktorý strávil v týchto kruhoch celý život, jednoznačne potvrdil, že ľudia osídlia Mars…Dnes 87-ročný Aldrin vyhlásil, že osídlenie Marsu sa uskutoční v blízkej budúcnosti. Podľa jeho slov je zbytočné zakladanie ďalších kozmických staníc, dokonca i financovanie tých fungujúcich. ,,Nemôžeme si donekonečna dovoľovať len tak vyhadzovať tri a pol miliardy dolárov ročne na činnosť každej vesmírnej stanice. Musíme sa pohnúť ďalej, čo je len otázkou času. Potrebujeme jediné – medzinárodnú spoluprácu. V silách USA či iných krajín zrejme kolonizácia Marsu nie je, no spoločný plán USA, Ruska, Číny a prípadne ďalšej krajiny by bolo najlepším možným riešením. To by ľudstvo posunulo bližšie k zrealizovaniu plánu, ktorý už nie je len futuristickou myšlienkou,” povedal bývalý astronaut.

Podľa jeho slov dokonca existujú plány, ktoré so spoluprácou veľmocí počítajú už v roku 2020. Následne by sa formou “kozmických cyklov” mohla na Mars postupne dovážať technika a všetok nevyhnutný materiál pre kolonizáciu, ktorá by mala nabrať reálne kontúry okolo roku 2030. Prví ľudia by mohli byť na Marse však už pred týmto rokom. No a dokonca sa vraj plánuje priblížiť aj na Venušu, čo je však menej realistické.

“Aldrinova” teória je však taká, že hneď prví ľudia na Marse budú rovno osadníci. “Buďte si istí, že NASA vyvynula udržateľný plán, ktorí ľuďom umožní, aby ostali na Červenej planéte.” Či sa tieto slová skutočne potvrdia, uvidíme. No vzhľadom na to, že sa o kolonizácií Marsu hovorí celé desaťročia, nereálne to rozhodne nie je.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt colonisation mars funny gif

Zdroj: rt.com | Foto: Youtube | GIF: wattsupwiththat.com