Jeden z najúspešnejších a nepochybne aj najlepších rockových/metalových albumov 21. storočia má dnes 13 rokov. Tento album americkým nu-metalistom – Linkin Park nielenže nastavil latku poriadne vysoko, no zároveň ich vyniesol na povestný Olymp populárnej hudby.Už debutový album Linkin Park, ktorý vyšiel pod názvom Hybryd theory v roku 2000, dostal skupinu do povedomia širšej verejnosti nielen doma v USA, ale aj v Európe či Ázii. Ak ale nejaký album možno označiť za ten, ktorý jej zaručil nesmrteľnosť, bez pochýb je to práve Meteora. Celosvetovo sa z albumu Meteora predalo viac než 20 miliónov kópii a v mnohých krajinách sa stal mnohonásobne platinový či zlatý.

Titulnou piesňou, ktorá sa už v roku 2002 dočkala aj klipu, bola pieseň “Somewhere I belong”, ktorá zaznamenala značný úspech.

Túto pieseň nasledoval poriadne ostrý song Faint, pri ktorom si frentman CHester Benington takmer zničil hlasivky.

Po klipe Faint neprišlo nijaké fiasko, ktoré by “poškodilo” meno kapely, práve naopak. Svetlo sveta uzrel megaúspešný klip Numb, ktorý sa natáčal v Prahe. Ten výrazne prekročil na Youtube 300-miliónovú hranicu, čo je na pieseň z doby, keď ešte Youtube neexistoval, unikátny počin.

O tom, že tento album mal obrovský úspech, svedčí aj fakt, že páni z Linkin Park z neho do sveta vypustili rovno 5 klipov, čo je dosť atypický počin. Okrem už spomínaných piesní sa pocty v podobe klipov dočkala aj ďalšia divočina “From the inside”.

A na záver prišiel klip aj ku pokojnejšej piesni “Breaking the habit”, ktorý je kreslený.

I ďalšie songy boli viac než len kvalitné, výsledkom čoho vznikol album, ktorý sa vryl do pamäti miliónom ľudí a skupina na čele s vynikajúcim Chesterom Beningtonom sa stala fenoménom. Nie je teda náhoda, že dnes má táto skupina na sociálnej sieti Facebook viac než 60 miliónov fanúšikov, čo ju radí k najúspešnejším interpretom vôbec.

Čo viac dodať? Len toľko, že 25. marca 2003 sa len ťažko stalo niečo významnejšie a dnes je príležitosť uctiť si tento album tým, že si ho pustíme my a aj vy.:)

Zdroj: wikipedia, youtube, ytimg.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba