Na konto nestárnucej legendy svetového hokeja nepribúdajú len rekordné zápisy, ale aj roky – kladenský rodák, Jaromír Jágr, má 44 rokov. Napriek tomu je o ňom stále počuť predovšetkým vďaka výkonom, ktoré čaruje na ľade. Veď pri pohľade na to, čo predvádza, by mu takmer každý z jeho veku ubral minimálne jednu dekádu.

Už prešlo viac ako štvrťstoročie, odkedy „Jagrmeister“ alebo jednoducho „Džegr“, ako ho volajú za veľkou mlákou, po prvýkrát vykorčuľoval na ľadovú plochu v Pittsburghu, aby naštartoval svoju neuveriteľnú kariéru. V roku 1990 bol draftovaný z 5. miesta, pred Jágra sa vtedy dostala štvorica Owen Nolan, Petr Nedvěd, Keith Primeau a Mike Ricci. Všetci urobili veľkú kariéru a zapísali sa do dejín NHL, no ani jeden z nich tak, ako Jardo, ktorý na rozdiel od nich ešte stále rozdáva skvelé prihrávky, skúsenosti a strieľa góly priamo na klziskách najprestížnejšej súťaže sveta. Sám Wayne Gretzky nedávno vyzdvihol obrovský prínos Jágra pre hokej a s úsmevom dodal, že ak sa priblíži jeho rekordom, zoberie mu korčule.

Jaromir Jagr

Ako je to možné? Jágr za to vďačí určite aj svojmu zdraviu, veď na rozdiel od iných borcov nikdy nemusel vynechať veľkú časť niektorej sezóny, prípadne celú sezónu. No rozhodne to nie je jediný dôvod. Nie je nijakým tajomstvom, že Jágr prichádza na tréning prvý a z ľadu odchádza posledný, a že trénuje vo výstroji, ktorá je o niekoľko kíl ťažšia, ako je jeho zápasová. Okrem toho je schopný byť na ľade stopercentne koncentrovaný počas celých 60 minút a po zápase srší humorom. Samozrejme, netreba zabúdať na krásky, ktoré ho celý život obklopujú. Len pred pár dňami ulovil 24-ročnú Veroniku Kopřivovú (alebo ona jeho?).

jagr priatelka

Jaromir Jagr

Meno Jaromír Jágr však nikdy nezapadne prachom predovšetkým vďaka hokejovým kvalitám. Aktuálne je 4. najproduktívnejším hráčom NHL, 4. najlepším strelcom, 6. najlepším asistentom. Z Európanov mu patrí vo všetkých ohľadoch 1. miesto!!! Z ďalších historických štatistík môžme pripomenúť 3. miesto v počte striel na bránu, 1. miesto v počte víťazných gólov či 1. miesto v počte gólov v predĺženiach.

Jágr, samozrejme, nechýba ani v „Triple Gokd Club“, keďže vyhral olympijské hry, MS v hokeji a taktiež Stanley cup. 13-krát si zahral zápas hviezd NHL, 7-krát sa dostal do all-stars tímu a 5-krát vyhral cenu pre najproduktívnejšieho hráča súťaže.

Za zmienku rozhodne stojí aj fakt, že za juniorku Kladna (tím do 18 rokov) začal hrávať už ako 13-ročný a za 4 sezóny v nej získal v 135 zápasoch 265 bodov, teda takmer 2 body na zápas.

Jaromir Jagr

Čo viac dodať? Jediné, čo môžeme urobiť, je zagratulovať hrajúcej legende a veriť, že to potiahne do tej päťdesiatky. Všetko naj, Jardo!!!

… a ešte vám pribalíme video, v ktorom je zhrnutých pár najväčších momentov, ktoré však ukazujú len málo z toho, čo všetko Jágr v kariére predviedol, no napriek tomu stoja za to!!!

Zdroj: nhl.com, wikipedia, Facebook, youtube