Firma Lamborghini opäť rozširuje škálu super športových vozidiel. Tentoraz do tejto „rodiny“ už čoskoro pribudne Aventador LP 750-4 Superveloce Roadster.Vozidlo bude oficiálne predstavené verejnosti až v septembri tohto roku na Frankfurt Motor Show. Prvá verzia, Aventador LP 750-4 Superveloce, už bola predstavená v Ženeve. V tejto coupé verzií bolo vyrobených 600 vozidiel, ktoré boli veľmi rýchlo rozpredané. Ako oznámil Stephan Winkelman, prezident spoločnosti, roadsterová verzia bude limitovaná na 500 kusov, aj keď už teraz je zrejmé, že v roku 2017 tiež veľmi rýchlo poputujú k záujemcom, ktorí húfne po celom svete objednávajú toto vozidlo.

Vozidlo je presne ako coupé verzia, poháňané dvanásťvalcovým 6,5 litrovým V- motorom o sile 552 kW. Preto neprekvapí, že pri kombinovanej spotrebe „skonzumuje“ 16 l na 100 km. Ručička tachometra pri najvyššej rýchlosti sa však bude pohybovať okolo 350 km/h. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h je za 2,8 sekundy.

Zadný karbónový spojler sa dá manuálne nastaviť do troch polôh.

Automobil má oproti coupé verzií málo odlišností. V podstate je o 50 kg ťažší a má odlišnejšie karbónové, kožou potiahnuté, sedadlá pre jazdca a spolujazdca. Aj samotná karoséria s precízne prepracovanými krivkami je zmesou karbónových a hliníkových súčastí. Aj strecha, ktorá je odnímateľná, sa skladá z karbónových vlákien.

Cena za základnú roadster verziu je 450 000 eur.

lambo1 lambo2

Zdroj, foto: lamborghini.com, jordanshiraki.com

Autor: Tomáš B.