Preslávená americká značka Playboy chce na veky skoncovať s nálepkou „erotický časopis“ a od marca 2016 vyjde jej americká edícia prvýkrát vo svojej viac ako 60-ročnej histórii bez nahotiniek.O tejto zmene informoval New York Times. Ide vraj o pokračovanie zmien v časopise, ktorého trápi klesajúca čítanosť. Tieto zmeny sú odsúhlasené samotným majiteľom, 89-ročným Hughom Hefnerom. Nie je to však pre Playboy nič nové, ich webová verzia Playboy.com zrušila nahotu už minulé leto.

Prvé číslo magazínu Playboy, ktoré vyšlo v decembri 1953
Prvé číslo magazínu Playboy, ktoré vyšlo v decembri 1953

Predstavitelia magazínu sa nechali počuť, že ide o prirodzenú zmenu, ktorú vyžaduje situácia na trhu. „Zmeny, ktoré magazín pomáhal vo svete nastoliť (ide najmä o tzv. sexuálnu revolúciu, pozn. red.), nás už prekonali. Teraz je človek vzdialený len jedno kliknutie zadarmo od akéhokoľvek sexuálneho aktu, ktorý si môžeme predstaviť,“ dodáva výkonný riaditeľ časopisu Scott Flanders.

Samotný Hugh Hefner dodáva, že je to krok správnym smerom, hoci „ten dvanásťročný chlapec v ňom je veľmi sklamaný“.

Stále oficiálny šéfredaktor, zakladateľ magazínu Hugh Hefner
Stále oficiálny šéfredaktor, zakladateľ magazínu Hugh Hefner

To, že v magazíne už nebude nahota samotná, však neznamená, že v ňom ďalej nebudú fotosety dievčat v lascívnych pózach. Zrejme budú iba zakryté tie najchúlostivejšie partie. Tieto zmeny sa zatiaľ týkajú iba americkej edície magazínu, ostatné svetové edície nie sú v oblasti nahoty striktne regulované. Playboy historicky vychádza aj v krajinách, kde je nahota úplným tabu.