Prešovská kapela Chiki Liki Tu-A je povestná svojim humorom, ktorý chlapci angažujú do skladieb, videoklipov či dokonca aj živých vystúpení. Nechýba ani v aktuálnej novinke s názvom Milenka!Partia východniarov opäť nesklamala a predstavila novinku, ktorej text i video naozaj stoja za to. Navzájom spolu síce nesúvisia, ale nudiť vás nebude ani jedno. Ako prezradil spevák Chiki Liki Tu-A Martin Višňovský, človek vo videu uvidí všetko, čo môže kapela zažiť počas svojej existencie. Čiže ide o prierez ich kariériou od začiatku až po súčasnosť a zároveň až po budúcnosť, ktorú však podľa Martinových slov formácia nikdy nezažije. Prešovčania zverili videoklip do rúk Jara „Jarisa“ Vaľka.

Milenka je predzvesťou nového albumu Slzy tvý mámy, Šedivý a spol., ktorého vydanie je naplánované na 2. marca 2015. Avšak ak by chceli mať fanúšikovia album doma už v deň jeho vydania aj s bonusom navyše, môžu zájsť na stránku predpredaj.chikiliki.sk a vybrať si z ponuky dvanástich alternatív.

Chiki Liki Tu-A zároveň vyráža aj na československé turné, v rámci ktorého sa zastaví v osemnástich mestách, pričom v Bratislave, Prešove, Prahe a Brne prebehne aj krst novej platne.

Chiki Liki Tu-A Tour 2015:

3.3. Trnava – Art klub

5.3. Nitra – Frankie rock klub

6.3. Martin – Mestská scéna

7.3. Bratislava – Randal, KRST albumu

12.3. Brno – Fléda, KRST albumu

13.3. Nové Mesto – Za rampami

14.3. Trenčín – Klub Lúč

19.3. Prešov – PKO, KRST albumu

20.3. Žilina – Rock´n´rolla

21.3. Vrbové – Kinosála

10.4. Prievidza – Element

11.4. Brezno – Bombura

14.4. Praha – Lucerna Music Bar

16.4. Banská Bystrica – Klub 77

17.4. Ružomberok – Relax čajovňa

18.4. Hruštín – DK

24.4. Kremnica – Akropola

25.4. Košice – Collosseum

Foto: Jaro „Jaris“ Vaľko