Hneď na začiatok treba povedať, že uvedený zoznam môže byť subjektívny. Svetoví športovci boli hodnotení na základe svojich výkonov za posledných 12 mesiacov a ohľad sa bral predovšetkým na hlavné športy. V top desiatke sa teda nachádzajú nasledujúci športovci.Michael Phelps

Bývalý olympijský zlatý medailista spravil dobré rozhodnutie vrátiť sa späť k profesionálnemu plávaniu. Posledný rok sa mu darilo minimálne tak ako predtým, keď na domácom národnom šampionáte jednoznačne zvíťazil vo všetkých kategóriách v ktorých nastúpil a ešte k tomu zaplával rekordné časy. Na kvalifikácii na olympijské hry v Riu vyhral v rovnakých kategóriách a stal sa prvým americkým plavcom, ktorý sa prepracoval na päť olympijských hier.

Mo Farah

Bežec na dlhú trať Mo Farah si vyslúžil svoje miesto v desiatke zabehnutím piatich kilometrov pod 13 minút Stalo sa tak na nedávnych výročných hrách v Londýne a Farah vtedy vedel, že jeho miesto je na olympijských hrách. Jeho starnúce nohy očividne nestarnú spolu s vekom a 33-ročný bežec sa stále cíti v skvelej forme.

Lewis Hamilton

Britský pretekár Formule 1 sa po krátkom období neúspechu opäť postavil do prvej rady, keď minulý rok získal trofej po tretíkrát v sezóne a momentálne opäť vedie v priebežnom rebríčku jazdcov. Víťazstvá neprišli bez bojov – v nejednej etape musel pilot bojovať s technickými poruchami či kolíziami a momentálne mu je najväčším oponentom vlastný tímový kolega Nico Rosberg.

Chris Froome

Nedávno skončená Tour de France sa iste neobišla bez povšimnutia. Okrem Petra Sagana bol hlavnou hviezdou týchto najprestížnejších pretekov sveta nik iný ako Chris Froome. Jeho úspech je o to žiarivejší, že Froome si stiahol na prvé miesto už po tretí krát a stal sa prvým jazdcom po viac ako 20-tich rokov, ktorý úspešne obhájil svoj titul.

cyklo1

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi

Futbalová dvojica, medzi ktorou sa vyberá len veľmi ťažko. Tipovanie na hociktorého z nich takmer vždy garantuje úspech. Obaja hráči neustále zbierajú úspechy so svojimi tímami a nevyzerajú, že by sa išli tak skoro zastaviť. I napriek tesným rozdielom je to práva Ronaldo, ktorému sa v posledných rokoch ušlo ocenenie Zlatej kopačky o jedenkrát častejšie.

Serena Williams

Kráľovná kurtov nedávno opäť potvrdila, že je hodná svojej prezývky. Aj vo veku 34 rokov stále dominuje ženskému tenisu a zbiera jedno ocenenie za druhým. Naposledy sa jej podarilo triumfovať na Wimbledone, a to hneď dvomi výhrami – v dvojhre aj štvorhre. V súčasnosti má na vo vrecku až až 22 grandslamových výhier!

Usain Bolt

Najrýchlejší muž sveta je pripravený obhájiť svoje zlato zo šprintu na 100 a 200 metrov na hrách v Riu. Šesťnásobný šampión nezaváhal ani na výročných hrách v Londýne a svojim súperom nedal vôbec šancu. Bolo by prekvapením, keby sa Boltovi nepodarilo zabehnúť pre zlato aj v Brazílii.

Novak Djokovič

Mužskou verziou Sereny Williams je nepochybne Novak Djokovič. Jeho sériu štyroch výhier grandslamových turnajov v rade prekazil na nedávnom Wimbledone Američan až Sam Querrey. I napriek svojmu najrýchlejšiemu exitu z veľkého turnaja od roku 2009 je možné vidieť rozsah Djokovičovej dominancie. Srb je iba tretím hráčom na svete držiacim naraz všetky štyri grandslamové trofeje.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Pišta Arnoš
Náš redakčný guru pre všetky komerčné správy a reklamné zdelenia. Upozorňujeme čitateľov, že jeho články môžu mať inzertný charakter.