Väčšina žien ich nenávidí. Pripomínajú im úchylného školníka, šteklia ich a zachytávajú sa na nich zvyšky potravy. A to je už veľký problém, plytvať v tejto dobe  jedlom, že? Ak ste fúzatí a vašej frajerke sa to nepáči, zoberte ju do sveta. Bude v šoku.

Čo je horšie, vy sa budete cítiť rovnako.  Počas prechádzky po západných metropolách totiž nadobudnete pocit, akoby ste na každom kroku stretávali hrdinov zo známeho filmu pre dospelých Jozefína Mutzenbacher. Fúzači pripomínajúci Paliho Hammela sú však na západe IN. Vlastne, nielen oni. Máme pocit, že aj devy, ktoré si o depilačných pásikoch mysleli, že sú izolačnou lepiacou páskou.

Neholím

Ak patríte medzi chlapov s označením  šľachtení (to znamená, že aj po dovŕšení dospelosti má Dedo Vševedo viac vlasov na hlave ako vy chlpov pod nosom ), nezúfajte. Fúzy, respektíve ich motív na vás dýcha, prípadne vás šteklí zo všetkých strán. Nedávno sme sa o tom na vlastné oči presvedčili v Londýne. Pravdou je, že v niektorých prípadoch sme si pohlavím sledovanej osoby neboli istí. Ale to nič nemení na tom, že sú fúzy v kurze.

Vidieť ich na tvárach, na tričkách, svetroch, čapiciach, nohaviciach,  spodnom prádle, ponožkách, na šnúrkach od topánok,… ale aj na hodinkách, slamkách, vreckovkách, kravatách, peňaženkách,… Správny fúzač má chlpy zavesené na krku, na ráme okuliarov, na prsteni. Sú VŠADE!

fuzy

Plán B: Chemlon

Ak ich nemáte pod nosom, prípadne na sebe, cítite sa divne. Asi tak ako Majka z Gurunu, keď si uvedomila, že so svojím strihom vlasov medzi ostatné deti nezapadá. Zrazu pocítite akútnu potrebu podobať sa čo najviac na niekoho zo štúrovcov, prípadne sa do fúzov zaodieť. Ak máte peniaze, nie je problém. V predaji sú aj umelé, chemlonové, fúzy, ktoré si jednoducho nalepíte nad hornú peru. A kúpite ich v každom dobrom obchode. Pri nákupe dvoch do piatich minút dostanete tretie grátis!

Movember

Fúzy mali uplynulé týždne takú moc, že im patril jeden z mesiacov v roku. November fúzatí premenovali na Movember. Chlapi na celom svete si nechávajú narásť fúzy, aby tak pomohli charitatívnej kampani, ktorá sa zameriava na rakovinu prostaty. Aj niektoré ženy sa rozhodli vyjadriť spolupatričnosť trpiacim mužom a počas jedného mesiaca si jednoducho pestovali svoju pýchu pod nosom a konce fúzov poctivo vytáčali ako Hercule Poirot či Salvador Dali. Ale ak vám vaša frajerka už niekoľko týždňov píli uši, aby ste si tie fúzy oholili, urobte to! Možno sa konečne oholí aj ona.

Autor: Adam Bačkor