Pred pár dňami sme vám priniesli rebríček najlepšie zarábajúcich hudobníkov, ktorých zárobky hodnotil magazín Forbes v období od 1.júna 2013 do 1. júna 2014. Rovnako tak si posvietil aj na DJ-ov a povieme vám, že mixovať hudbu sa v dnešnej dobe naozaj oplatí! 

1. Calvin Harris – 66 mil. USD

calvin

Ak sa venujete hudbe len ako koníčku, no na chlieb si zarábate vykladaním tovaru v supermarkete, možno sa vám raz pošťasti ako Calvinovi Harrisovi. Autor jedných z najväčší hitov minulého roka sa taktiež kedysi živil ako bežný smrteľník a o nejakej spolupráci s Rihannou sa mu mohlo zdať len vo svojich najtajnejších snoch. Dnes si za viac než 125 koncertov za rok zarobí 66 miliónov dolárov a vďaka tomu má vo svete DJ-ov najviac loove.

2. David Guetta – 30 mil. USD

dj 1

Hoci je David Guetta na komerčnom výslní omnoho dlhšie než jeho bohatší kolega, oproti nemu si za merané obdobie zarobil o viac než polovicu menej. Žeby sa spamätával z marcového rozvodu so svojou manželkou, s ktorou bol zosobážený 22 rokov?

3. Avicii – 28 mil. USD

dj 3

Tim Bergling oslávil minulý rok v septembri len 25 rokov a už mu patrí 3. miesto v rebríčku najlepšie zarábajúcich DJ sveta. Svoju úspešnú kariéru rozbehol so singlom Bromance, respektíve vokálnou verziou Seek Bromance, ktoré ešte vydal pod meno Tim Berg. Potom prišiel hit Levels a meno Avicii spoznal celý svet. Odvtedy si mladík za svoje vystúpenie pýta šesťcifernú sumu, čo sa mu počas spomínaného obdobia podarilo 80-krát.

4. Tiësto – 28 mil. USD

dj 2

A konečne sa dostala na rad aj dj-ská legenda menom Tiësto. Momentálne pôsobí v Las Vegas a za posledný rok si pripísal do zoznamu absolvovaných koncertov ďalšiu stovku.

5. Steve Aoki – 23 mil. USD

dj4

Neuveriteľných 277 koncertov (aj keď pri púšťaní CD je slovo koncert relatívny pojem :D)! Vďaka takémuto množstvu vystúpení počas daného obdobia sa aj Steve Aoki konečne dostal do prvej päťky. Očividne teda len 2-3 hodinové šlofíky stáli za to. Okrem príjmov z hrania mu však peniažky idú aj z partnerskej dohody s pivom Bud Ligh či z časti podielu, ktorý má u výrobcu slúchadiel Sol Republic.

6. Afrojack – 22 mil. USD

afrojack

Tento DJ vydal svoj debut len v máji minulého roku a už sa môže obhadzovať bankovkami. Čo sa týka vystúpení, počas hodnoteného obdobia nebol taký produktívny ako jeho o priečku lepší kolega, no 150 je tiež pekný výkon. Ak sa k honorárom prirátajú ešte sumičky plynúce z jeho zmlúv s Nike a G-Star RAW, v rámci ktorých má vlastné kolekcie handier, tiež sa veru nemá na čo sťažovať.

7. Zedd – 21 mil. USD

dj5

Tak to už kde sme, aby žiak prešťal svojho učiteľa? Nuž aj také prípady sa stávajú. Konkrétne sa to týka DJ-a Zedda, ktorého v rámci hudby zasväcoval starší producent Skrilex. K tomuto miestu sa však určite dopracoval aj vďaka spoluprácam so známymi menami ako Justin Bieber či Lady Gaga.

8.  Kaskade – 17 mil. USD

dj6

Ďalším pártyhitmakerom je Kaskade, ktorý vydal v poradí už desiaty album Atmosphere, nominovaný dokonca aj na cenu Grammy v kategórii Najlepší elektronický/tanečný album. Na to, že má už Američan za sebou dosť dlhú kariéru to vo veku takmer 44 rokov so zárobkom dotiahol celkom ďaleko.

9. Skrillex – 16,5 mil. USD

dj7

Takmer na konci desaťmiestneho rebríčka skončil už spomínaný dlhovlasý Skrilex. Ten má na konte 16 obdivuhodných cien Grammy, niekoľko CD či hitov. No zárobky mu idú najmä z koncertov, soundtrackov k filmom či vlastného labelu OWSLA.

10. Deadmau5 – 16 mil. USD

532720_10150892914716806_1454622834_n
Producent pochádzajúci z Toronta to počas hodnoteného obdobia dotiahol pekne ďaleko. Ani zďaleka nemá za sebou toľko vystúpení než bohatší kolegovia, no dôležité je, že sa na jeho hudbu natriasajú ľudia na svetových topkách, kde platia zlatom. Konkrétne si za jedno vystúpenie môže privyrobiť 0,5 melóna dolárov. Aj keď nechceme, ale dá sa v tomto prípade nezávidieť? Okrem toho mu vynáša aj vlastný biznis s reklamnými predmetmi.

Zdroj: www.forbes.cz, Facebook