Bol 25. marec 1999. Deň, na ktorý obyvatelia Dunajskej Stredy, ale aj celého Slovenska, asi nikdy nezabudnú. Deň, počas ktorého padlo pri krvavom masakri neskutočných 113 výstrelov.

25. marca 1999 sa odohral v bare masaker, na ktorý dodnes spomína celé Slovensko. Zomreli pri ňom deviati členovia zločineckej skupiny Pápayovcov, spolu so šéfom podsvetia Tiborom Pápayom. Desiaty zomrel krátko na to v nemocnici.

Všetko sa odohralo v Dunajskej Strede v bare Fontána, ktorý sa nachádza v strede mesta. Iba čosi po siedmej hodine vtrhli do baru traja maskovaní muži a začali strieľať. Chlapi boli prestrojení za slovenských policajtov, vystrelili 113 rán a ušli. Za prípravu vraždy síce obvinili bratov Raiszovcov a Árpáda Szamaranskeho, no kto strieľal sa nevie dodnes. Trojica bola po piatich rokoch z väzenia prepustená, lebo súd nedokázal prípad uzatvoriť. Lenže, Árpád mal krátko na to autonehodu a bratov niekto v roku 2008 zabil.

Doteraz nebol nikto za vraždu Pápayovcov právoplatne odsúdený. Od masakru prešlo už neskutočných 20 rokov a vo videu nižšie nájdete zábery z miesta činu, z ktorých ešte stále prechádza po chrbte mráz…

Mafiánsky teror ukončila hromadná poprava

Foto: Facebook, YouTube | Video: YouTube