Fanúšikovia Temného rytiera z Gotham City si prídu na svoje v najnovšom animovanom filme od DC Comics, Batman: The Killing Joke, pomenovanom podľa rovnomenného komiksu opisujúceho životný príbeh Batmanovho úhlavného nepriateľa – Jokera.Dej je postavený na Jokerovom pokuse dokázať, že stačí jeden jediný blbý deň, tak, ako to bolo v jeho vlastnom prípade, aby sa zo slušného, rodinne založeného muža stal psychopat. Práve preto unesie komisára Gordona a rôznymi zvrátenými spôsobmi ho týra v snahe zlomiť ho, ako „dôkaz, že čosi je pochované vnútri každého blázna, kúsok šialenstva, ktorý čaká na správny moment, aby sa ukázal.“

V 76-minútovej snímke sa predstavia herci z animovaného seriálu o Batmanovi z deväťdesiatych rokov, gothamského Temného rytiera dabuje Kevin Conroy (ktorý mu svoj hlas prepožičal napríklad aj v hernej sérii z Arkhamu), komisára Gordona zasa herec Ray Wise, komisárovu dcéru a Batgirl, Barbaru Gordon, Tara Wise, no a samotného Jokera nikto iný ako majster Jedi Mark Hamill, inak známy aj ako Luke Skywalker z Hviezdnych vojen. Markov hlas sa k Jokerovi hodí neskutočne dobre a jeho herecký výkon je porovnateľný s hercami, ktorí stvárňovali vražedného vtipkárka vo filmoch (najnovšie si zelený účes vyskúša Jared Leto v Suicide Squad).

batman the killing joke

Zaujímavosťou tohto animáku je, že dostal rating R, teda je prístupný len pre dospelých. A aj keď pri podobných filmoch to je celkom nezvyk, lebo tak prídu o veľkú skupinu potenciálnych divákov, tvorcovia The Killing Joke sú nadmieru spokojní. Aspoň môžu zostať verní drsnému komiksovému originálu plnému násilia a nihilizmu. Napriek tomu, že The Killing Joke mnohí považujú za jeden z najlepších Batmanových príbehov, a napriek tomu, že toto dielo inšpirovalo aj Tima Burtona, či Christophera Nolana, keď tvorili vlastnú verziu psychotického zlosyna, sám tvorca komiksu, Alan Moore, o ňom hovorí so značnou dávkou kritiky a často spochybňuje niektoré svoje kreatívne rozhodnutia, napríklad to, že nechal Jokera, aby zmrzačil Barbaru Gordon alias Batgirl: „Spýtal som sa DC, či by mali problém, ak by som zmrzačil Barbaru Gordon, ktorá bola vtedy Batgirl, a pamätám si, že som hovoril s Len Weinom, ktorý bol naším editorom na tomto projekte. A on povedal ‚Jasné, okay, zmrzač tú špinu.‘ Bola to pravdepodobne jedna z oblastí, kde ma mali krotiť, ale neurobili to.“ Film bude digitálne publikovaný už 26. júla tohto roku a v auguste sa dostane aj na DVDčka a Blue-ray.

Oficiálny trailer si môžete pozrieť TU.

Zdroj: imdb.com, YouTube | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Benedikt
Optimistický existencialista, ktorý, predtým než ráno vstane z postele, musí dennodenne riešiť otázku, či má jeho život zmysel. Väčšinou to vyrieši ranná káva.