Comic-Con 2016 priniesol skvelé správy pre fanúšikov superhrdinovských filmov, ktorí sa už nechcú dve hodiny pozerať na chlapov v obtiahnutých oblekoch, ale túžia po silných ženských postavách, ktoré zoberú spravodlivosť do vlastných rúk. Wonder Woman v roku 2017 a Captain Marvel v 2019 isto zamotajú hlavy mnohým chlapom, a to nielen vtedy, keď do nich budú búšiť skvele nacvičenými kung-fu údermi.

Wonder Woman (Gal Gadot)

Gal Gadot si rolu Wonder Woman vyskúšala už tento rok v snímke Batman v Superman. Film bol možno kritikmi aj divákmi viac-menej pochovaný za živa, ale pravdou je, že zarobil vyše 872 miliónov dolárov a naštartoval dlho spiacu spoločnosť DC Comics, aby zopakovala úspech Marvelu a preniesla svoje najznámejšie postavy zo sveta komiksov do spoločného filmového univerza.
2Postava Wonder Woman bola v Batman v Superman považovaná za veľmi dobre napísanú a zvládnutú, jej predstaviteľka Gal Gadot je na prvý pohľad skutočne „úžasná žena“. A keď sa oblečie do svojho extrémne malého bojového outfitu, do ruky chytí meč a štít… no, povedzme, že mnohí chlapi sa pre ňu vydajú na cestu zločinu, len aby ich dohnala a potrestala. (Jedna z jej hlavných zbraní je bič. Takže tak.)

Samotný film sa bude odohrávať v období druhej svetovej vojny. Wonder Woman alebo Diana, princezná amazoniek, je nesmrteľná polobohyňa, dcéra Zeusa, ktorá žije na tajomnom ostrove obývanom len a len ženami, ale (bohužiaľ) skrytom pred zrakmi okolitého sveta. Trénuje a učí sa byť najlepšou zo všetkých bojovníčok. Všetko sa zmení, keď vody na brehoch jej domoviny vyplavia polomŕtveho pilota Steva Trevora, ktorý Diane povie o veľkej svetovej vojne, ktorá doľahla na ľudstvo. A Diana sa nedokáže tejto skaze nečinne prizerať.

Captain Marvel (Brie Larson)

O marvelovskej superhrdinke toho vieme oveľa menej, keďže vyjde až v roku 2019 a meno herečky, ktorá si rolu zahrá, bolo oznámené len nedávno.
3Samotnú postavu Captain Marvel však fanúšikovia komiksov môžu poznať už nejaký ten piatok. Svetlo sveta uzrela v roku 1977. Šlo o Carol Denvers, vojačku amerického letectva, ktorá bola v zlom čase na nesprávnom mieste (alebo v dobrom a na správnom, záleží na uhle pohľadu). Bola prítomná pri explózii mimozemského zariadenia, ktoré do jej genetického kódu primiešala DNA z inej planéty. A keďže ide o komiksy a nie o realitu, namiesto rakoviny dostala superschopnosti.

Captain Marvel je nadľudsky silná, dokáže lietať, absorbovať veľké množstvá energie, dokonca predvídať budúcnosť. Bola súčasťou viacerých tímov z marvelovského univerza, vrátane Avengerov, S.H.I.E.L.D.-u a Strážcov galaxie.

Foto: Commons.wikimedia.org, Flickr.com, YouTube.com