Práca futbalového trénera nie je jednoduchá. Svoje by o tom vedel povedať nepochybne aj Ján Kozák, na ktorého sa v ostatných dňoch valí kritika z každej strany. Po vylúčení Stocha z reprezentácie prišla po prehre s Anglickom ďalšia zaujímavá situácia, a síce výbuch v priamom prenose.

Slovensko malo včera na dosah veľký úspech. Ešte v 94. minúte kvalifikačného stretnutia na MS v Rusku, ktoré sme odohrali proti favorizovanému Anglicku, totiž platil stav 0:0. Prišli ale posledné sekundy nadstaveného času, kedy naši chlapci nezvládli vo vnútri poľa zdrvujúci tlak súpera a napokon predsa inkasovali. Tento fakt pritom poriadne zamával nielen so psychikou hráčov a fanúšikov, ale aj trénera Jána Kozáka, ktorý v pozápasovom rozhovore Ľubošovi Hlavenovi nič nedaroval.

Pri otázke, či sa hneváme na rozhodcov, Kozák vybuchol ako časovaná bomba a žiadal od Hlavenu vysvetlenie. Hoci sa následne tréner upokojil, v klasickom rozhovore už ďalej schopný pokračovať nebol. Jeho odpovede tak rozdelili Slovákov na dva tábory. Zatiaľ čo ten prvý tvrdí, že reakcia nášho trénera bola prehnaná a neadekvátna, ostatní sa zhodujú v tom, že o chybu išlo zo strany reportéra a kouč slovenskej futbalovej reprezentácie sa na to práve takýmto spôsobom snažil poukázať.

Foto: YouTube.com