Na svete hádam neexistuje záhadnejšia vojenská základňa ako oblasť 51. Kvôli najvyššiemu stupňu utajenia odjakživa priťahuje nadšencov a konšpiračných teoretikov z celého sveta. Konšpirátori sú presvedčení, že tu vláda USA ukrýva jadrové zbrane, špionážne superlietadlá, lietajúce taniere či dokonca samotných mimozemšťanov. My vás teraz prevedieme tými najzaujímavejšími faktami a teóriami.

O oblasti 51, známej tiež ako Dreamland, vieme s istotou povedať, že leží v oblasti Nevadskej púšte, na dne vyschnutého jazera Groom Lake. Je to odľahlý kus zeme vo vlastníctve vlády Spojených štátov, ktorá celé roky tvrdila, že na danom úseku sa vôbec nič nenachádza. Toto tvrdenie však už na prvý pohľad stálo na veľmi vratkých nohách, keďže celá oblasť bola odjakživa lemovaná kamerami, detektormi pohybu a samozrejme, tabuľami s nápismi ako „Photography is prohibited“ (fotografovanie zakázané) alebo „Use of deadly force is autorized!“ (Použitie smrtiacej sily povolené!).

area 51

Testy nových zbraňový systémov

Táto oblasť je známa predovšetkým početnými pozorovaniami neidentifikovateľných lietajúcich predmetov na oblohe, čiže UFO. Niet sa čomu čudovať, kedže na základni boli najmä v rokoch 1997 až 1982 testované tie najtajnejšie projekty amerického vojenského letectva. Patrili medzi ne napríklad neviditeľné stíhačky ako Blue, F-117, B-2 alebo F-22.

f 117

Testy cudzích zbraňových systémov

Jedným z dôvodov, prečo Američania tak taja, čo sa v oblasti 51 deje, je fakt, že tu často prebieha intenzívny výskum cudzích zbraňových systémov. Americká armáda a letectvo už počas druhej svetovej vojny veľmi intenzívne  zhromažďovala nacistické a sovietske zbrane. Po tom, čo sa im podarilo sa ich zmocniť, začali tieto systémi testovať práve na základni Area 51. Prekázateľne sa tu testovali napríklad stíhačky Mig-17F a Mig-21. V tých časoch Sovietsky zväz technologicky porážal USA na celej čiare. Američania vtedy považovali Migy za akési superlietadlá, ktoré nemožno poraziť. Vo vzdušných súbojoch s ruskými stíhačkami totiž vždy utrpeli fatálnu porážku. Po tom, čo sa Američanom podarilo získať prvú Migu, však prišlo obrovské prekvapenie. Ruské lietadlo totiž nebolo technologicky oveľa vyspelejšie. Problém bol v amerických neskúsených pilotoch.

mig 21

Testy s UFO a pitvy mimozemšťanov

Azda najznámejší prípad UFO spájajúci sa s touto základňou je incident, ktorý sa odohral v Novom Mexiku neďaleko mestečka Roswell. Podvečer 2. júla roku 1947 bol na oblohe pri mestečku Roswell spozorovaný lietajúci disk neznámeho pôvodu. Na druhý deň ráno našiel istý rančer menom William Brazel na svojej farme trosky lietajúceho taniera a údajne aj telá dvoch mimozemšťanov. Keďže sám nevedel, čo si so svojim nálezom počať, na udalosť upozornil miestneho sheriffa. V krátkom čase bola jeho farma doslova „hermeticky“ uzavretá. Samozrejme, milého pána Brazela vládni úradníci upozornili, že vzhľadom na bezpečnosť štátu nesmie o týchto udalostiach s nikým hovoriť.

Trosky lietajúceho taniera a telá mimozemšťanov boli údajne prevezené na najbližšiu vojenskú základňu a neskôr priamo do oblasti 51. Onedlho Národná tlačová agentúra vydala správu, že neďaleko Roswellu boli nájdené trosky lietajúceho taniera. Tým pádom de facto vláda Spojených štátov po prvýkrát oficiálne priznala kontakt s UFO. Na druhý deň ráno však bola táto správa dementovaná. Vojenská jednotka vraj objekt nesprávne identifikovala a v skutočnosti sa jednalo o meteorologický balón.

Z oblasti 51 postupom času neustále unikajú rôzne fotky a videá, ktoré by mali dokazovať existenciu UFO. Nedávno zosnulý vedec Boyd Bushman, ktorý na tejto základni pracoval, dokonca tvrdil, že mimozemšťanom trvá cesta na Zem iba 45 minút!

noviny roswell

PS: Hovorí sa, že raz vidieť je lepšie, ako sto razy počuť, takže nech sa vám páči!

Pitva mimozemšťana:

Eskort lietajúceho taniera: