Teórií o konci sveta je neúrekom a častokrát sme už boli zavalení presnými dátumami, kedy má prísť posledný deň našej civilizácie. Už o pár dní sa ukáže, či aj ďalšia z takýchto teórií bola pravdivá alebo nie. Má ju na svedomí známy americký prorok a spisovateľ David Meade.Meade tvrdí, že sa mal koniec sveta začať už pred pár týždňami, konkrétne 21.augusta 2017, kedy bolo nad územím USA úplné zatmenia Slnka. Vo svojej knihe, ktorá vyšla pred pár mesiacmi, označil tento dátum ako kľúčový. Podľa neho bolo toto zatmenie začiatkom konca sveta. Ešte vážnejší je však dátum 23. september 2017, kedy podľa spomenutého proroka postihne ľudstvo apokalypsa a na svet príde “druhý Ježiš Kristus”.

Koniec sveta by ale nemal nastať okamžite a mal by trvať dlhých sedem rokov. Meadeova teória tvrdí, že všetci hriešnici budú postihnutí koncom sveta a naopak, všetkých svojich verných služobníkov si “druhý Ježiš” odvedie do neba.

Kresťanské organizácie s touto teóriou absolútne nesúhlasia, dokonca sa proti nej doslova búria. Tento dátum má byť magický kvôli tomu, že v noci 23. septembra 2017 by sa mal na oblohe zjaviť úkaz symbolizujúci “ženu oblečenú do slnka, s mesiacom pod jej nohami a s korunou z dvanástich hviezd na jej hlave”. Ak sa táto “žena” skutočne objaví, podľa Meadeho pôjde o jednoznačný dôkaz, že koniec sveta sa práve začal.

Táto žena je v skutočnosti súhvezdie Panny, pričom pod jej nohami sa teoreticky nachádza mesiac a práve 23. septembra 2017 sa k týmto dvom prírodným úkazom má pripojiť aj slnko. Uvidíme, či sa tento obraz na oblohe skutočne zjaví a s akou teóriou príde David Meade potom. Alebo má tentokrát naozaj pravdu a o pár dní nás nás skutočne čaká koniec sveta?

David Meade.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: YouTube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk