Model 3 od automobilky Tesla očakávajú fanúšikovia elektromobilov ako deti Vianoce. Včera sme vám priniesli predbežné informácie o Modeli 3, ktoré unikli ešte pred oficiálnym predstavením. Ako sa ukázalo, niektoré pravdepodobne odsledovala nepozorná upratovačka.Chcete dôkaz o tom, že Model 3 je fenomén? Skôr, než ju ktokoľvek videl naživo, skôr, než na nej ktokoľvek jazdil, Tesla prijala vyše 115 000 predobjednávok na vozidlo! Na oficiálnych stránkach spoločnosti Tesla je jednoduchý formulár slúžiaci k rezervácii, akoby ste si objednávali vysávač, napríklad.

tesla 1

Podstatnou veličinou pri elektromobiloch je dojazd. 346 kilometrov pre najlacnejšiu verziu. Najdrahšia, s pohonom všetkých kolies, by mala odjazdiť až okolo 500 kilometrov. Najlacnejšia verzia by mala stáť skutočne 31 000 eur, ak berieme do úvahy prepočet zo sumy v dolároch. Najdrahšia Tesla Model 3 má cenovku takmer dvojnásobnú. Či bude cena pre európsky trh rovnaká alebo ju ovplyvnia clá či dane, je otázne. Najdrahšia a najvýkonnejšia verzia s pohonom všetkých kolies by mala zvládnuť stovku pod 4 sekundy. Najlacnejšia však nebude korytnačkou s baterkami. Zrýchlenie z 0 na 100 je pod 6 sekúnd. Stále teda platí, že na križovatkách budete pánom. Sám Elon Musk pri predstavení povedal: “Tesla nerobí pomalé autá”.

tesla 2

Nepáčil sa vám veľký displej v modeli S? Smola, “trojka” má ešte väčší. Úplne zmizla prístrojová doska pred vodičom. Všetko potrebné zobrazí obrovský 15″ dotykový displej. Interiér je celkovo poňatý minimalisticky, nie je v ňom dokopy nič. Výbava, hoci nie úplne viditeľná, bude štedrá už v základe. Tesla sľubuje autopilota či automatické parkovanie. Ak niekto pochybuje o bezpečnosti, pochybuje zbytočne. V nárazových testoch získal Model 3 plných päť hviezdičiek.

tesla 3model 3 interier

Tesla plánuje doslova zaplaviť svet. Počet Supercharger nabíjačiek by sa mal do konca roku 2017 zdvojnásobiť na 7200 jednotiek. Počet predajní by mal vzrásť z 215 na 441. Samotná produkcia automobilov znie najviac ohromujúco. Od roku 2017 plánuje automobilka vyrábať 500 000 automobilov ročne!

Foto: autoevolution.com, theverge.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.