Kondóm – možno ste si ho pred chvíľou zložili, možno si ho len dnes chystáte natiahnuť, možno leží už pár rokov vo vašej peňaženke a možno ho neznášate. Tak ako my. Viete ale ako sa vôbec takáto latexová “vecička” vyrába?Nech je ako chce, pri sexe by ste ho použiť mali. Aby ste nechytili pliagu od nadržanej slečny z diskotéky, ktorá vás zatiahla na vécko (čo značí, že asi nebude nejaká sexuálna abstinentka) alebo aby vám možno rovnaká slečna po troch mesiacoch nezavolala, že ste otcom jej dieťaťa, ktoré si už nemôže dať preč. Už ste asi pochopili, že je reč o kondóme. Ak mu vo svojom intímnom živote nepripisujete až tak dôležitosť, mohlo by vás aspoň zaujímať, ako táto malá gumová vecička prichádza na svet.

Kondóm sa vyrába z latexu, do ktorého sú zamiešané rôzne chemické prísady, ktoré docielia jeho pružnosť a zároveň pevnosť. Do zohrievanej nádrže s latexom sa vkladajú sklenené formy, ktoré následne vyjdú von a hneď sa vysušia. Počas procesu sa ale formy otáčajú, aby bola vrstva latexu na všetkých miestach rovnomerná. To sa opakuje dvakrát a potom prichádza ošetrenie látkou. Nakoniec sa výrobok zosunie tak, aby vznikol klobúčik, ktorý už poznáme aj my. Samozrejme, látky sú testované dermatológmi. Počas testovania sa ale aj skúša tlak, stálosť, výdrž a pružnosť.

Všetko si však budete vedieť omnoho lepšie predstaviť, keď si pozriete nasledujúce video.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Marko
Dievčatá, sex a vzťahy vs. šport chľast a zábava. O tomto píše náš redakčný playboy Marko. Na otázku či mu nejaké dievča povedalo nie, odpovedal, že veľa dievčat povie najskôr nie :)