Čo ste robili, keď ste mali trinásť? Hrali hry, objavovali čaro ženských kôz a zisťovali, že s vašim cikáčikom sa dajú robiť aj príjemnejšie veci než len vyprázdňovanie mechúra? Trojica mladých mužov z Londýna v tomto veku okrem spomínaných veci vynašla i kondóm rozpoznávajúci pohlavné choroby. Dosť šikovné!Mať pohlavný styk s kondómom je ako lízať zmrzlinu cez fóliu. Staré známe. No napriek tomu by sa táto malá gumená vecička mala používať pri každom pohlavnom styku nielen ako prevencia pred nechceným tehotenstvom, ale aj nechcenými pohlavnými chorobami. A práve na ne sa zameral ambiciózny tím mladých vedcov vo veku 13 – 14 rokov. Znie to priam neuveriteľne, že takéto mladé hlavy vynašli niečo, čo tu doposiaľ nebolo a čo môže byť zdraviu tak nápomocné!

Briti totiž vynašli kondóm S.T.EYE, ktorý dokáže odhaliť pohlavné choroby a to úplne jednoduchým spôsobom – sfarbením. Vynález obsahuje špeciálne políčko s indikačnou látkou, ktorý ak príde do kontaktu s baktériami či vírusmi spôsobujúcimi pohlavné choroby, „chytí“ im prislúchajúci odtieň. Ak by sa vám políčko zafarbilo nazeleno, znamená to, že máte chlamýdiami alebo žltý herpes. Fialová signalizuje genitálne bradavice a napríklad modrá farba vám oznámi, že máte syfilis.

kondom1

Muaz Nawaz, Daanyaal Ali a Chirag Shah sú študentmi prestížnej londýnskej Akadémie Isaaca Newtona a vďaka prevratnému kondómu vyhrali britskú cenu TeenTech Award určenú mladým vedeckým talentom. V rozhovore pre Daily Dot jeden z nich, Ali, uviedol, že chceli priniesť niečo, čo by ľuďom pomohlo odhaliť nepríjemný problém v súkromí bez invazívnych vyšetrení u lekára.

Zdroj: dailydot.com