Od konca druhej svetovej vojny uplynulo už viac než sedemdesiat rokov, no mnohé udalosti z nej stále nie sú vyriešené. Snáď najviac záhad je spojených s Nemeckom, ktoré bolo jedným z hlavných aktérov najväčšieho vojenského konfliktu všetkých čias.

Dodnes sa vedú nielen špekulácie okolo smrti nacistického vodcu Adolfa Hitlera, ale napríklad aj ohľadom koncentračných táborov. Zatiaľ, čo existencia Hitlera i „pracovných“ táborov smrti je nepopierateľná a diskusie sa vedú skôr o podrobnostiach, bájny nemecký poklad ako fakt brať nemožno.

 Mnohí pamätníci sú o jeho existencií presvedčení a nepýtajú sa, či existuje, ale kde sa nachádza. Jeho hodnota má byť totižto viac než 130 miliónov dolárov. Teórie hovorili o tom, že všetko to legendárne zlato bolo zakopané, zpeňažené či potopené do mora. Britské médiá však prichádzajú zo senzačnou správou, podľa ktorej má byť celý zlatý poklad potopený v lodi približne vo vzdialenosti 120 kilometrov od Islandu, kde bola britskými bojovými loďami v roku 1939 potopená nemecká loď smerujúca z Brazílie do Nemecka.

Teraz dokonca prebieha spor o to, komu má byť objav prisúdený, pretože islandská vláda tvrdí, že nijakí potápači nemali právo skúmať vrak lode SS Minden. Čo sa však našlo, ostáva záhadou. Jednou z možností však je aj tá, že onen legendárny poklad nie je legendárnym, lebo už v roku 1945 našli americké jednotky v srdci Nemecka 8300 kusov zlatých tehličiek a veľké množstvo vriec so zlatými či striebornými mincami, ako i s inými cennými predmetmi či umeleckými dielami. Možnosťou tak je aj to, že hľadaný poklad je už dávno objavený. Nám tak neostáva nič iné, len čakať, či sa niekedy na dne oceánu veľké zlato nájde alebo nie, prípadne či tento objav vôbec nálezca ohlási.

Zdroj: iflscience.com | Foto: Twitter