V novembri minulého roka sa britskému boxerovi Tysonovi Furymu podarilo niečo neuveriteľné. Po dlhých 11 rokoch zosadil z trónu dovtedy neohrozeného majstra sveta ťažkej váhy v boxe Vladimíra Klitschka!

V Nemeckom Düsseldorfe sa v lani prepisovala história. Klitschko prišiel o svoje opasky majstra sveta v organizáciách WBA, WBO, IBO a IBF. Svet oslavoval nového šampióna, avšak už vtedy bolo jasné, že Tysona Furyho odvetný zápas neminie. V tom čase sa Fury tváril, že s tým nemá najmenší problém. Veď nakoniec podmienkou na účasti v zápase o majstrovské tituly bol aj odvetný zápas v prípade Klitschkovej prehry.

fury

Vyzeralo to tak, že Fury získal titul oprávnene. Je pravdou aj to, že Vladimíra Klitschka sme už roky nevideli takého dobitého ako po zápase v nemeckom Düsseldorfe. Ani to ale nezabránilo špekuláciám o tom, že Klitschko tento zápas pustil kvôli peniazom. O to zvláštnejšie pôsobí fakt, že Fury nemá záujem obhájiť svoj titul. Napriek tomu, že termín odvetného zápasu bol len nedávno vytýčený na 7. máj, dnes prišiel Fury s nečakaným prehlásením:

“Ťažko sa mi hľadá motivácia. Boxoval by som už iba pre peniaze a vždy som hovoril, že nechcem, aby bol šport pre mňa len o peniazoch. Možno radšej skončím. Odídem ešte pred západom slnka, nezdolaný, so všetkými titulmi a budem si užívať normálny život. Splnil sa mi sen a je otázka, či ešte mám nejakú motiváciu. I keby som vyhral ďalších 50 zápasov, nič by to neznamenalo. Premýšľam o živote po boxerskej kariére, takže som sa ešte nerozhodol, či nastúpim na odvetu.”

Čo má toto znamenať? Dostal snáď Fury strach? O tom, ako sa táto začínajúca fraška skončí vás, samozrejme, budeme informovať…

Foto: skysports.com