Po medializovaných problémoch Tysona Furyho a niekoľkonásobnom zrušení odvety sa Vladimir Klitschko predsa len dočká zápasu. Jeho súperom bude doposiaľ neporazený britský boxer Anthony Joshua!Vladimir Klitschko mal 29. októbra boxovať v odvete proti Tysonovi Furymu. Tento zápas sa však kvôli problémovému Britovi neuskutoční. Podľa webu Telegraph.co.uk však už má ukrajinský borec súpera. Nebude ním nikto iný ako ďalší britský boxer Anthony Joshua.

Joshua je považovaný za najlepšieho mladého boxera v superťažkej váhe. Nie nadarmo sa o ňom hovorí ako o budúcom kráľovi boxu, veď v 17 zápasoch v profi ringu ešte neprehral. Ba čo viac, 27-ročný Joshua vyhral všetky zápasy ešte pred časovým limitom, respektíve KO. Okrem toho je aj olympijským víťazom z Londýna 2012 a držiteľom opasku organizácie IBF v superťažkej váhe.

Zápas s dotáciou 30 miliónov libier sa bude konať v Manchesteri 10. decembra 2016. Pre mnohých fanúšikov boxu tak pôjde o vysnívaný súboj, keďže Anthony Joshua zastupuje nastupujúcu generáciu talentovaných boxerov a legendárny Vladimir Klitschko už pomaly myslí na dôchodok. Odborníci sa však pred nadchádzajúcim súbojom zhodujú – proti ukrajinskému borcovi sa postaví jeden z najsilnejších boxerov súčasnosti.

Anthony Joshua a jeho knockouty

Zdroj: Telegraph.co.uk, YouTube.com | Foto: Facebook.com, Zetaboards.com