Od zápasu medzi Khabibom Nurmagomedovom a Conorom McGregorom už ubehol takmer týždeň. Šialenstvo, ktoré sa rozpútalo už mesiace pred ním a postupne sa stupňovalo, však nemá stále konca!

Zopakujme si, čo sa vlastne udialo. Ešte predtým ako bol zápas vôbec dohodnutý, McGregor zaútočil spoločne s ďalšími chlapmi na autobus, v ktorom sa nachádzal Khabib so svojim tímom. Stalo sa tak v apríli tohto roka a po tomto čine sa šiel odvážny Ír aj sám prihlásiť na políciu.

Vtedy ešte nebolo jasné, či títo dvaja kohúti proti sebe nastúpia, pretože Conor mal vyzvať víťaza súboja medzi Khabibom Nurmagomedovom a Maxom Hollowayom, aby si vzal naspäť stratený opasok, ktorý mu bol odobratý pre nečinnosť.

Conor McGregor zadržaný

Po tom, čo bol duel dohodnutý, začalo sa ešte väčšie peklo. Niet sa čomu čudovať. Conor spopularizoval tento šport ako nikto pred ním a Khabib je v klietke azda najlepším zápasníkom na svete. Jeho bilancia bola pred zápasom 26-0. Väčšina ľudí však aj tak verila, že sa McGregor vráti v plnej sile a pripraví “ruskej beštii” prvú prehru.

Psychologická hra, ktorú Conor viedol dlhé týždne, bavila fanúšikov MMA po celom svete. Najväčšia marketingová hviezda organizácie UFC sa totiž neštítila ničoho.Od verbálnych útokov na Khabibovu rodinu, vieru či politické presvedčenie. Khabibov otec na oplátku verejne podceňoval McGregora, za čo si vyslúžil od írskeho bitkára prezývku “roztrasený zbabelec”.

Conor vs. Khabib

V deň zápasu aréna v Las Vegas praskala vo švíkoch. Ďalšie desiatky miliónov ľudí boli pri televíznych obrazovkách. Priamo vo Vegas drvivá väčšina fanúšikov podporovala McGregora a Khabiba doprevádzala mohutným bučaním. To ho však nezastavilo a čo sa dialo potom, to už dokonale poznáme.

Na všetky tieto udalosti Khabib odpovedal svojim posledným instagramovým príspevkom, v ktorom sa vyhráža samotnej organizácií UFC. Tá totiž zrušila zápas jeho kamaráta Zubairu Tukhugova, ktorý napadol McGregora v klietke po zápase. Nurmagomedov však argumentuje, že Conor udrel ako prvý a boli mu odpustené aj predchádzajúce útoky na Khabiba a jeho tím.

V prípade, že sa zápas neuskutoční a Tukhugov bude vyhodený, Khabib sľubuje, že roztrhá svoju zmluvu a už nikdy nebude súťažiť v rámci UFC.

V prípade, že sa zápas neuskutoční a Tukhugov bude vyhodený, Khabib sľubuje, že roztrhá svoju zmluvu a už nikdy nebude súťažiť v rámci UFC. Nezabudol sa vyjadriť ani k nevadským úradom, ktorým odkazuje, že si môžu zadržané dva milióny nechať a snáď sa nimi nezadrhnú. Uvidíme, ako sa táto situácia vyvinie, no Khabiba by bola určite škoda a množstvo fanúšikov by si skôr prialo odvetu. A najlepšie v Rusku.

Khabib Nurmagomedov koniec v UFC

Foto: Instagram, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.