Drogy sú už desiatky rokov obrovskou hrozbou, ktorá zničilia už mnoho mladých ľudí. Je len veľmi málo takých, ktorí sa dokázali z takejto závislosti dostať a urobiť so svojim životom niečo poriadne. Jedným z takýchto borcov je fitnessák Jay Maryniak!

Jay Maryniak nebol len obyčajným chlapcom, ale šikovným atlétom, ktorému predpovedali sľubnú budúcnosť v športovej oblasti. Už ako 9-ročný však zažil prvú skúsenosť s cigaretami, o dva roky neskôr prvýkrát skúsil alkohol. Áno, počítate správne, mal iba 11. Počas puberty bojoval so závislosťou na drogách a alkohole a podľa vlastných slov si ani sám neuvedomoval, že má problém. Až keď mal 20, pochopil, že nechce takýmto spôsobom premhrať svoj život a prišla zmena.

Ani roky abstinencie však neznamenali happy-end, pretože v roku 2013 mu ako 27-ročnému diagnostikovali cukrovku. Ani táto nepriazeň osudu ho však nezlomila a po druhýkrát v živote dokázal, že kde je vôla, tam je aj cesta. Dnes má Jay Maryniak 32 rokov a je jednou z najväčších hviezd vo svete fitness. Venuje sa najmä crossfitu a je tiež motivátorom, ktorý ku športu privádza tisícky mladých ľudí. Jeho Instagram sleduje takmer 400 tisíc followerov a my sa len pridávame k radu ďalších, ktorí tohto chlapíka obdivujú.

Jay T. Maryniak vtedy a teraz

Jay T. Maryniak 2018

Jay T. Maryniak tréning

Zdroj: Menshealth.com | Foto: Instagram, YouTube | Video: YouTube