Najnovší výskum, ktorý išiel naozaj do hĺbky (heh), vysvetľuje, čo je tá zázračná tekutina, o ktorej sa vedú už niekoľkoročné debaty. Materiálov na túto tému je naozaj požehnane a rokmi sa vytvorili dva základné tábory ľudí.Tí, ktorí si myslia, že ženské striekanie je to isté ako to chlapské a tí, ktorí si myslia, že je to obyčajný moč. Vedci sa rozhodli, že dajú jednému táboru definitívne za pravdu.

Skupinu zdravých žien požiadali, aby si na začiatku experimentu vyprázdnili močový mechúr, odobrali im vzorku moču a skontrolovali pomocou ultrazvuku, či je mechúr naozaj prázdny. V ďalšej fáze ich nechali osamote, prípadne s partnermi, aby dievčiny trochu rozhecovali, aby sa následne vrátili a opäť skontrolovali ultrazvukom mechúr, ktorý sa začal opäť napĺňať. Nakoniec nechali páry osamote, aby dokončili svoj experiment, pričom nechýbalo ani striekanie, alebo „squirting“. Opäť spravili spokojným slečnám ultrazvuk a odobrali vzorky tekutín. A toto sú ich zistenia:

  • Po poslednom ultrazvuku bol mechúr opäť prázdny, čo znamená, že sa vyprázdnil počas striekania. To, čo ženy striekajú, je teda zriedený moč, tvorený v obličkách.
  • Zloženie tekutiny je identické s močom.
  • Obsahuje však aj naozajstný ejakulát, ktorý je ale produkovaný tzv. ženskou prostatou a len v malom množstve, ktoré niekedy ani nevidno.
  • Ženský orgazmus vôbec nemusí prísť zároveň so striekaním, čo je ďalší dôkaz toho, že nejde o ejakulát. Striekanie je dôsledkom relaxácie svalstva a zvýšeného tlaku na tkanivá močového mechúra, čím sa moč uvoľní.

Prečítajte si tiež:
Aj ženy striekajú. Poradíme vám ako na ženskú ejakuláciu!

 Vedci týmto odhalením mnohým zobrali ideály o sexuálnej partnerke a uvrhli ich do depresií. Hovoria ale: „Už dávnejšie vieme, že je to moč, ale nikto to nechce počuť. Nie je to pekné, nie je to sexy, nie je to čarovné, ale je to pravda. Nie je však žiadny dôvod cítiť sa kvôli tomu divne. Užívajte si ďalej pocit, keď si to robíte alebo keď vám to robí partner.“ Nám neostáva nič iné ako súhlasiť. Ak ste pri tom happy, koho zaujíma chemická analýza?:)

Zdroj: buzzfeed.com | Foto: parapolitika.gr