Myslíte, že v našom parlamente je riadny bordel? To ste nevideli, čo sa deje v parlamentoch po celom svete! Pozrite si týchto päť krátkych videí s parlamentnými bitkami, kde namiesto argumentov začali lietať päste!

Ukrajina, Hra o mikrofóny

Kým jeden poslanec sa snažil navrhnúť predčasné voľby, druhému napadlo, že najlepší spôsob, ako kolegu umlčať, bude ukradnúť mu mikrofón. Pozrite, ako to dopadlo.

Kanada, Lakťový extrémizmus

Treba uznať, nejde o žiadnu poriadnu bitku. Premiér Justin Trudeau omylom udrel opozičnú poslankyňu, ktorá celkom šikovne dofilmovala ujmu na zdraví. Ospravedlňovanie, ktoré nasledovalo, sa naozaj mohlo stať len v Kanade.

Juhoafrická republika, Správa o stave republiky

Problémy nastali, keď sa ochrankári snažili vykopnúť poslancov z ultraľavicovej strany Bojovníkov za ekonomickú slobodu, ktorí chceli zabrániť prezidentovi v prejave.

Turecko, Imunitná odpoveď

Vládnuca strana sa snažila zbaviť svojej opozície tým, že by im odobrala poslaneckú imunitu a následne ich dostala k súdu za napomáhanie teroristom. Opozícii sa to samozrejme nepáčilo, tak to dali patrične najavo.

Japonsko, Parlamentní samuraji

Vraj šlo o akýsi zákon o vojakoch. Očividne si páni poslanci zmysleli, že v ten deň sa oni zahrajú na vojakov. Nebol to však príliš dobrý nápad.


Foto: Youtube.com