Keanu Reeves je v posledných rokoch opäť v kurze, ako najnebezpečnejší zabijak sveta John Wick. Táto postava sa od roku 2014 objavila na plátnach kín už trikrát a podľa všetkého to vyzerá, že to stále nie je koniec. 54-ročný herec však počas svojej kariéry už predtým hral v mnohých skvelých filmoch! 

Najväčšiu slávu zažil Keanu Reeves ešte dávno predtým, ako počítačový hacker Neo v obľúbenej trilógii Matrix (1999 – 2003). Kto tieto filmové skvosty nevidel, tak by si určite mal splniť domácu úlohu, pretože v rámci kinematografie sa v nich jednalo o veľký prelom. V tomto článku sa však Matrixu venovať nebudeme, ale pozrieme sa na tri pomerne zabudnuté filmy, v ktorých Keanu predviedol fantastické herecké výkony, a stojí za to ich vidieť.

Keanu Reeves vo filme Matrix (1999).

Diablov advokát (1997)

Tento film patrí k absolútnej v špičke v rámci nadupaných 90-tych rokov. Keanu Reeves sa tu objavuje v roli neporazeného právnika Kevina Lomaxa, ktorý dokáže vysekať z jasných obvinení aj tých najväčších zloduchov. Potom, čo dostane prácu v najlepšej právnickej firme na svete, ktorá sídli v New Yorku, sa zdá, že všetko ide podľa plánu.

Lenže jeho nový šéf John Milton (Al Pacino) nie je len takým obyčajným chlapíkom, ale zvieraťom, kvôli ktorému sa v živote Kevina Lomaxa začnú diať šialené veci. A navyše zločinci, ktorým pomohol ujsť pred spravodlivosťou, si našli cestičky, ako vykonať ešte väčšie zverstvá. Film plný napätej atmosféry od začiatku až do konca, s hviezdnym hereckým obsadením a priam nepochopiteľným záverom, vás doslova priklincuje ku stoličke.

Diablov advokát trailer

Constantine (2005)

Meno John prischlo Reevesovi aj v tomto mysterióznom thrilleri. John Constantine vidí ľudí od malička takých, akí sú vo svojom vnútri naozaj a rozdeľuje ich na anjelov a démonov. Kvôli tomuto daru sa rozhodol neúspešne spáchať samovraždu a tak už vopred vie, že je odsúdený na zatratenie. Lekári mu navyše oznámia krutú správu o rakovine pľúc, ktorá ho pravdepodobne už v mladom veku zabije.

Johnovi je to však jedno a dokým sa tak stane, tak si naďalej v pokoji fajčí cigarety a sem-tam vyženie von z tela nejakého diabla. Spoločne s policajtkou Angelou Dodsonovou majú vyriešiť záhadnú samovraždu jej dvojčaťa. Nie všetko je však tak, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať a John Constantine sa bude snažiť nájsť svoj kľud za akúkoľvek cenu. A jeho vopred prehratý boj je plný hlbokých odkazov aj do bežných ľudských životov.

Constantine trailer

Králi ulice (2008)

Keanu Reeves hrá v tomto akčnom thrilleri najlepšieho policajta v LA menom Tom Ludlow. Kam Tom príde, tam nemá s nikým zľutovanie a popritom vo veľkom holduje alkoholu, ktorý mu pomáha vyrovnať sa so smrťou ženy. Keď však zabijú jeho bývalého parťáka, tak sa objavia dôkazy, ktoré usvedčujú práve Toma. Ten musí rýchlo reagovať a ocitá sa v spleti lží a konšpirácii smerujúcich až k tým najvyšším miestam losangelskej polície. A preto si veľmi rýchlo uvedomí, že nemôže dôverovať vôbec nikomu a hra s časom sa naplno začína.

Králi ulice trailer

Zdroj: Manmagazin.sk | Foto|Video: YouTube