Hovorí sa iný kraj – iný mrav. A to isté platí aj pri ženách. Každá je iná a každá má rada niečo iné. Možno ste na niektorú skúšali svoje osvedčené baliace techniky, ale zlyhali. Niet sa čomu čudovať, nebrnkli ste na jej strunu. Nezúfajte, poradíme vám. Tu je niekoľko typov žien a rady, ako sa k nim dostať bližšie. 

Princeznička

Hádžete očkom po slečne s dokonalou vizážou? Má krásne dlhé vlasy, bezchybný make-up a oblečenie podľa najnovších módnych trendov. Stretnete ju tam, kde sa niečo deje. Čím viac ľudí, tým lepšie, aspoň ju budú môcť všetci obdivovať. Pravdepodobne si vás ani nevšimne a ak áno, bude to kvôli vašim zrkadlovkám, v ktorých sa vie narýchlo skontrolovať.

Inn or pub in Bavaria

Ako ju zbaliť?

Princezná má rada komplimenty, tak nimi nešetrite. Opýtajte sa jej, kde nakupuje alebo jej povedzte, že má pekné.. ehm.. čokoľvek :) Pokojne použite aj rokmi otrepané klišé o tom, že musela spadnúť z neba, že má nohy dlhé až po zem, že ste také oči ešte nikdy nevideli. No nevotrite sa do jej priazne príliš, lebo vás odsúdi ako chudáka, čo nemá nič lepšie na práci a takých má okolo seba niekoľko.

Umelkyňa

Nikdy neviete na akú náladu u nej natrafíte. Raz sa nechce rozprávať s nikým, inokedy by sa chcela s každým. Raz je spontánna a bláznivá, inokedy utiahnutá. Vie byť veľmi kreatívna, preto ju môžete stretnúť v čudesnom oblečení, so zvláštnymi doplnkami, prípadne podivným účesom. Zaručene ju uvidíte na tých najalternatívnejších akciách v meste.

Inn or pub in Bavaria

Ako ju zbaliť?

V prvom rade si musíte uvedomiť, že umelkyňa má plnú hlavu svojich nápadov a fantázií, preto ak sa do nej chcete dostať aj vy, musíte byť originálny. Nestačí pochváliť jej obraz alebo báseň, musíte to cítiť. Navrhnite jej nejakú šialenosť – napríklad ju požiadajte o tanec uprostred ulice alebo s ňou popíšte všetky chodníky v meste. Uvidíte, že do toho pôjde a vy ju budete mať tam, kde ste chceli.

Manažérka

Vždy s mobilom a diárom v ruke. Občas vydesí aj pohľadom. Je to vodcovský typ, väčšinou v kruhu ľudí. Ak ju uvidíte osamote, pravdepodobne sa bude veľmi ponáhľať. Málokedy má čas a málokedy vôbec zastaví. Jej šatník je uhladený, elegantný a čo najjednoduchší. Ak ju stretnete niekde vonku mimo pracovnej doby, budete mať ohromné šťastie.

Inn or pub in Bavaria

Ako ju zbaliť?

U manažérky sa hlavne musíte dostať najprv do jej diára. Ak sa vám to podarí, je potrebné ju skrotiť a prebrať vodcovské postavenie. Vy ste chlap, vy nosíte nohavice. Takéto typy žien majú rady sebavedomých mužov, preto sa nedajte zlomiť, keď bude zaťatá.

Tajomná

Na tvári má nepreniknuteľný výraz, dokonca ani jej oči vám veľa neprezradia. Obiehate okolo nej a neviete, ako sa dostať bližšie. Má pred sebou postavený plot. Pozerá na vás spoza neho a decentne a veľmi často vás vtipne „odpinkáva“. Nepovie vám viac, ako sama chce, nech akokoľvek dobiedzate. A vy sa idete z toho zblázniť. Väčšinou má na sebe niečo čierne a zjavuje sa vždy nečakane.

Inn or pub in Bavaria

Ako ju zbaliť?

Slečnu tajomnú zbalíte rovnakou zbraňou – buďte tajomný aj vy. Ženy sú totiž extrémne zvedavé. Ak viete, kam chodí, objavte sa občas (ale nie pravidelne) na tých istých miestach a tvárte sa, akoby ste niečo dôležité riešili. Opýtajte sa jej na cestu a dajte jej k tomu indíciu, ktorá ju zaujme. Môžete prihodiť aj nejaké nebezpečenstvo, určite zaiskrí jej zvedavosť.

Ak ju poznáte, povedzme z práce, rozšírte o sebe útržok nejakého tajomstva tak, aby sa dostal k nej. A len čo začne po vás pokukávať, pomaličky tajomstvo rozmotávajte.

Športovkyňa

Páči sa vám dievča v pohodlnom, ležérnom oblečení s vlasmi v gumičke, ktoré neustále niekde poletuje? Športovkyňa je plná energie, a tak jej jedna aktivita denne málokedy stačí. Vyhľadáva pohyb a keď nešportuje aktívne, pozrie si aspoň nejaké športové podujatie. Stretnete ju pri sledovaní hokeja, futbalu alebo na ihrisku či vo fitku.

Young athlete in tank top looking at smart watch outdoors

Ako ju zbaliť?

Musíte ísť v jej tempe, žiadne fňukanie. Ona na vás čakať nebude. Ale keď jej navrhnete čokoľvek akčné, určite vám nepovie nie.

Hanblivá knihomoľka

Večne ponorená v knihách. Málokedy rieši módu, preto sa môže zdať, že je jej vizáž retro, niekedy až vintage. Má prehľad o mnohých veciach, avšak málokedy ju počujete rozprávať. Svoje myšlienky si necháva pre seba, prípadne pre najbližších priateľov.

Zdá sa, akoby nikoho nevnímala, je to ale naopak – všíma si úplne všetko. Ak sa teda nachádzate v jej blízkosti, dávno o vás vie.

Inn or pub in Bavaria

Ako ju zbaliť?

Pokojne k nej pristúpte a opýtajte sa na názor na nejakú knihu, film atď. Nenechajte sa odbiť, keď bude klopiť zrak. Trpezlivo s úsmevom a vtipom sa k nej postupne dostanete tak blízko ako potrebujete. Až prelomíte jej hanblivosť, budete sa môcť dlhé hodiny rozprávať o čomkoľvek.

Sú, samozrejme, aj iné typy žien a koniec-koncov, každá je originál, preto by ste k nim mali presne takto pristupovať. No niekedy sa stačí na prelomenie ľadov zorientovať, premyslieť si stratégiu a urobiť správny krok a k tomu vám, pomôžu naše rady.

Tak veľa šťastia a lovu zdar!

Autor: Jana Husárová