Bezpečnejší kamión? Zaujímavá myšlienka, ktorú ešte v minulom roku predstavil Samsung, by mala zvýšiť bezpečnosť počas prehustenej dopravy plnej kamiónov, ktorú tak dôverne poznáme aj na Slovensku.Samsung Electronics prichádza so zaujímavým riešením, ktoré by malo výrazne zvýšiť bezpečnosť premávky na ceste, a to najmä v súvislosti s kamiónmi a ich predbiehaním. A práve Samsung sa dlhodobo venuje rozvojom technológií, ktoré zlepšujú život ľudí v rôznych oblastiach. Prvý bezpečnejší kamión bol verejnosti predstavený v minulom roku a ihneď získal niekoľko prestížných ocenení. Vývoj projektu prebiehal v Argentíne a je výsledkom spolupráce medzi Samsung Elektronics,  Leo Burnett Argentina, Helvetica SA a Volvo Trucks Argentina.

O čo vlastne ide?

V podstate ide o projekciu dopravnej situácie pred kamiónom, ktorá sa zobrazuje na jeho zadnej časti. “Samsung safety truck” využíva dve vstavané predné kamery a štyri vysoko kvalitné a vodotesné obrazovky Samsung OH46D. Prenos je možný vďaka špeciálne navrhnutej softvérovej platforme pre zachytenie a prenášanie obrazu na ceste pred kamiónom, čo umožňuje vodičom za kamiónom presnejšie zhodnotiť možnosti dopravnej situácie a robiť bezpečnejšie rozhodnutia najmä pri predbiehaní.

Bezpečnosť je základným princípom akéhokoľvek projektu, do ktorého sa Volvo Truck zapojí. Cieľom skupiny, ktorá vyvíja úsilie v rozvoji inovatívnych technológií, je úplne eliminovať riziká dopravných nehôd. Momentálne projekt funguje vo fáze testovania, no v čo najkratšom čase by chcel Samsung svoju technológiu rozšíriť do celého sveta.

Zdroj: NewsSamsung, Youtube | Foto: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Petra
Obyčajný človek neustále posúvajúci hranice svojich možností. Má však určitý strop, ktorý vraj neprekročí. Ale, ako hovorí: Nič nie je isté a preto, nikdy nehovorím nikdy, radšej volím slovíčko možno.