Hoci hra kameň, papier, nožnice je považovaná za detskú, veľakrát ju používame aj my dospeláci, ak chceme rozhodnúť, kto pôjde prvý. Trebárs aj kúpiť pivo. Ako ale docieliť, aby sme v nej vyhrali?,,Muži vždy na prvýkrát volia kameň, pripomína im to typický mužský symbol, skalu,” tvrdí William Poundstone, americký spisovateľ.

Ženy vraj zas ako prvé volia papier. Takže, ak hráte proti mužovi, mali by ste najskôr zvoliť papier, ak proti žene voľte nožnice.

Po prvej prehre väčšina ľudí zvolí symbol, ktorý ich v predchádzajúcom kole porazil. To znamená, že ak protivník vybral kameň a bol porazený papierom, v ďalšom ťahu zvolí presne ten.

Univerzita Zhejiang v Číne našla ešte jeden spôsob, podľa ktorého ľudia pri tejto zábavke uvažujú. Vypracovala takzvaný trojuholník ťahov.

kamen papier noznice

Ak váš oponent prehrá s kameňom, zvyčajne ďalší zvolí papier a tak ďalej. Vo všeobecnosti platí, ak ste boli porazený nožnicami, v druhom kole zvoľte kameň, pretože váš súper sa bude snažiť výherný symbol opakovať neustále dokola.

Trik na koniec: Pred tým, ako rukami znázorníte svoj symbol, ohláste protivníkovi, čo zvolíte. Nebude vám veriť, a preto si vyberie presne to, čím vás neporazí.

Zdroj: mic.com Foto: thenypost.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš K.
Mladý chalan zaoberajúci sa novinkami blúdiacimi nekonečnými vodami internetu. A ženami, rozhodne ženami.