Kto by to bol povedal, že raz príde čas, kedy si budeme môcť zarábať aj jednou zo svojich najobľúbenejších činností, pekne povedané, kakaním, a to dokonca aj celkom slušne.

Zarábať si vlastnou stolicou je jednoduché, originálne, nenáročné a ešte aj výnosné! Zrejme si už aj vy robíte zálusk na tento príjemný džobík. Stačí sa ozvať organizácii Open Biome, ktorá zbiera vzorky stolice. A čo s ňou bude robiť? Použije ju na transplantáciu fekálnej hmoty, ktorou sa dnes lieči infekcia čriev škodlivou baktériou Clostridium difficile. Tá je z tela zdravého človeka vytlačená prospešnými baktériami počas vyprázdňovania čriev, teda kakaním. Keď však dôjde k zničeniu týchto batérií, čo sa zvyčajne stáva pri dlhodobom užívaní antibiotík, do tela sa dostaví nepríjemná infekcia. Tým pádom škodlivá baktéria začína naberať na svojom objeme a spôsobuje zápal čriev, ktorý sa navonok prejavuje hnačkami. Ak sa však pri liečbe zasiahne pomocou fakálnej transplantácie, jej úspešnosť je až deväťdesiat percentná.

Organizácia Open Biome v súvislosti s touto infekciou uviedla neuveriteľné štatistiky. Ročne jej podľahne 14 – 30 tisíc pacientov v USA a taktiež zvyšuje náklady na zdravotnú starostlivosť až o jednu miliardu dolárov. A tak sa teda táto organizácia rozhodla pomáhať viac ako 150 nemocniciam v 36 štátoch USA a zásobovať ich filtrovanou a zmrazenou fekálnou hmotou, vďaka ktorej sa doba liečenia infekcie veľmi urýchľuje. Len do novembra 2014 organizácia vyzbierala skoro 60 kíl hovienok.

A teraz prichádzajú na rad podmienky, ktoré musia spĺňať darcovia na to, aby mohli svoje výkaly organizácii odovzdať. Podstúpia klinický rozhovor, na ktorom musia zodpovedať na 107 otázok a taktiež mať dobré výsledky z 27 laboratórnych testov svojej krvi a stolice. Okrem toho je dôležitý napríklad i vek či hmotnosť. Darcovia musia mať index telesnej hmotnosti pod 30, vek od 18 do 50 rokov a teraz pozor, musia obmedziť cestovanie do zahraničia. Vybraní budú len najzdravší uchádzači. Tí potom musia minimálne štyrikrát do týždňa počas dvoch mesiacov odovzdávať svoje vzorky.

Príjemná a zároveň druhým prospešná činnosť je aj slušne ohodnotená. Tak napríklad len za podstúpenie testu dostane darca 36 eur a rovnakú sumu aj za každé odovzdané „hovienko“. Pokiaľ donesie stolicu päťkrát do týždňa, čaká ho ďalších bonusových 45 eur. Darca si tak vie na svojich výkaloch zarobiť mesačne okolo 1000 eur, a to len tým, že sa s prepáčením, vysere. Háčik je, že musí bývať v blízkosti laboratórií organizácie Open Biome v Medforde v Massachusetts.

Zdroj: everydayhealth.com