Fanúšikovia sa konečne dočkali. Šéf SZĽH Martin Kohút na nedávnej tlačovej konferencii totiž vyhlásil, že slovenský hokej čakajú tri veľké zmeny. A podľa mnohých to budú zmeny iba k lepšiemu!

1 – Riadenie extraligy preberá SZĽH

Prvou zásadnou zmenou od novej hokejovej sezóny sa stáva to, že riadenie našej najvyššej hokejovej súťaže bude spadať pod kompetenciu SZĽH.

2 – Obmedzenia v počte cudzincov a mladých hráčov

Už dlhšie mnoho fanúšikov slovenského hokeja volalo po tom, aby nastalo v našej lige obmedzenie, ktoré by limitovalo počet cudzincov v každom mužstve. Dôvodom tohto kroku má byť trend, kedy mladých slovenských hokejistov nahrádzali zahraniční hráči. Šéf SZĽH Martin Kohút pre Nový Čas uviedol: „Dohodli sme sa na obmedzení počtu cudzincov a mladých hráčov. Detaily oznámime v krátkom čase.“

3 – Koniec projektu SR 20 v najvyššej súťaži

Poslednou výraznou zmenou bude koniec projektu SR 20, ktorý bol súčasťou našej najvyššej súťaže od jej začiatku až po juniorské MS na prelome decembra a januára. Opätovne však dôjde k obnove nedávneho projektu SR 18. O detailoch všetkých troch zmien vás budeme čoskoro bližšie informovať.

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook