Slovenský hokejový brankár Július Hudáček má za sebou ťažké dva dni. V nich sa Slovensko na MS postavilo proti Rusku a USA. V oboch prípadoch ťahal náš tím za kratší koniec, takže na Jula sa valil jeden útok za druhým. Po zápase s Američanmi si náš brankár servítku pred ústa rozhodne nedával. Nešetril predstaviteľov slovenského hokeja a ani Slovan Bratislava!Julo Hudáček si za to, že v zápasoch proti Rusom aj proti USA vydržal v bráne Slovenska po celý čas a nepožiadal o vystriedanie, zaslúži obdiv, a že sme v oboch týchto stretnutiach dostali zhodne po šesť gólov, jeho chyba určite nebola. Hoci zápasy dochytal so vztýčenou hlavou, po debakli s USA mu už trošku povolili nervy. Rozhodol sa tak tvrdo skritizovať situáciu v slovenskom hokeji.

Július Hudáček povedal, že v zápase Slovenska s USA to vyzeralo, akoby Američania hrali proti juniorom. 28-ročný brankár jednoznačne vyhlásil, že nášmu tímu chýba kvalita a Slovensku by nepomohlo, ani keby nás trénoval Mike Babcock a v bráne stál Carey Price. (Mike Babcocok je jedným z najuznávanejších koučov súčasnej NHL a Carey Price pre zmenu jeden z najlepších gólmanov tejto súťaže.) Julo však nešetril ani jediného slovenského zástupcu v KHL, ktorým je Slovan Bratislava. “Prečo nemá Slovan Slovákov? To sú presne tie otázky, ktoré treba vyriešiť. Celý systém je momentálne zlý. Kompetentní tu nič nerobili pätnásť rokov a toto je výsledok.”

Slovákov čaká na MS ešte jeden zápas, a to v utorok 16. mája proti Švédom. Nie je však pravdepodobné, že by sme v tomto stretnutí dokázali bodovať. Preto sa musíme viacmenej spoliehať na vzájomné meranie síl Dánska a Talianska, ktoré je na programe 15. mája o 16:15. Ak Dáni Talianov zdolajú, pomôžu tak Slovensku udržať sa v elitnej A-kategórii Majstrovstiev sveta.

VIAC ŠPORTU nájdete na Sportovymagazin.sk >>> TU

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram