Škoda predstavila na autosalóne vo Frankfurte tri významné novinky, ktoré vás určite zaujmú. Na svoje si prídu rodinne založení motoristi, ale aj fajnšmekri túžiaci po športovej jazde. Pozrime sa bližšie na jednotlivé novinky automobilky z Českej republiky.Prvou novinkou je Škoda Rapid Monte Carlo. Väčšia sestra tej štýlovej Fabie, ktorú ste už určite stretli. Monte Carlo pridáva vozidlu športovo vyzerajúci paket. Čierne lakovanie niektorých dielov ako maska, zrkadlá, väčšie disky v rovnako čiernej farbe. Zatmavené sú aj predné svetlomety. Auto vyzerá drsnejšie a ak sa chcete odlíšiť od susedovej Rapidy, Monte Carlo je tá správna voľba.

škoda rapid monte carlo

ŠKODA Rapid Spaceback ScoutLine je druhou novinkou jesennej kolekcie značky Škoda. Jedná sa o opačnú úpravu Rapidu, čiže nie šport, ale terén. Výstižnejšie poľná cesta, prípadne vinica, nakoľko sa jedná iba o vizuálny paket zabezpečujúci kus odlišnosti. ScoutLine je akousi pol cestou na ceste za Scoutom. Pesimisticky povedané, chcem Octaviu Scout, ale nemám na ňu. V žiadnom prípade však ScoutLine nekritizujeme, úprava auta je veľmi vydarená.

škoda rapid scoutline

Treťou a najzásadnejšou novinkou je Škoda Octavia RS 4×4. O motorizáciu sa stará ekologický (haha) motor 2.0 TDI so 135 kW, pohon zabezpečuje skvelá automatická prevodovka DSG v spolupráci s pohonom zadnej nápravy cez bleskurýchlu spojku Haldex. V čom je Octavia RS nová? Ak ste nečítali pozorne, v pohone všetkých kolies. Skvelý ťah pred zimou, objednávky sa určite budú hrnúť. Radi by sme si tento štvorhrab vyskúšali na snehu, Škoda, sem s ňou. :)

škoda octavia RS

Zdroj: Škoda Auto