Nový Jeep® Cherokee je presne taký, ako vyzerá. Osobitý, svojrázny a nezameniteľný. Ponúka tri systémy pohonu všetkých kolies, 9stupňovú automatickú prevodovku, systém kontroly trakcie s piatimi rôznymi režimami nastavenia do akýchkoľvek podmienok i počasia a vo svojom segmente unikátny, odpojiteľný pohon zadných kolies. S predstavením prvej generácie modelu Jeep® Cherokee pred 30timi rokmi, vznikla zároveň nová kategórie stredne veľkých SUV. Kompaktný Cherokee s tuhou samonosnou karosériou, nízkou hmotnosťou a veľmi priaznivou spotrebou paliva bol prvým automobilom svojho druhu a veľkosti. A bol natoľko úspešný, že ho nasledovala celá rada konkurentov.

I súčasná generácia Cherokee úplne mení pravidlá svojho segmentu. Nový Cherokee bol navrhnutý tak, aby prekonal ostatných a vynikol v každých podmienkach. Predstavuje dokonalú kombináciu legendárnych schopností v teréne, inovácií, prvotriednych jazdných vlastností na ceste a moderných technológií.  Navyše je podľa EuroNCAP najbezpečnejším SUV roku 2013 vo svojej kategórii.

jeep-3

Jeep® Cherokee je k dispozícii s pohonom predných kolies alebo s tromi typmi pohonu všetkých štyroch kolies. Jeep® Active Drive I, Jeep® Active Drive II a Jeep® Active Drive Lock. Jeep® Active Drive I je plne automatický pohon všetkých kolies s jednostupňovou rozdeľovacou prevodovkou PTU a poskytuje hladké prepínanie medzi pohonom dvoch alebo štyroch kolies. Jeep® Active Drive II tvorí dvojstupňová rozdeľovacia prevodovka s redukciou. Systém Jeep® Active Drive Lock je k dispozícii len u zážihových modelov a okrem všetkých prvkov systému Jeep® Active Drive II ponúka navyše uzávierku diferenciálu zadnej nápravy.

jeep-1

Je dôležité zdôrazniť, že nový Jeep® Cherokee je jediným stredne veľkým SUV s odpojiteľným pohonom zadnej nápravy. Dôvodom sú situácie, kedy nie je potrebný pohon všetkých štyroch kolies, a výsledkom je významná úspora paliva. Odpojiteľný pohon zadnej nápravy hladko prepína medzi pohonom dvoch a štyroch kolies a prenos točivého momentu na nápravy rozdeľuje bez nutnosti zásahu šoféra.

140203_J_Cherokee_Trailhawk

Nový Cherokee je k dispozícii v troch výbavových stupňoch Longitude, Limited a Trailhawk. Paleta motorov obsahuje veľmi účinný, vznetový preplňovaný motor 2.0 Multijet II s výkonmi 170 alebo 140 k a zážihový motor 3.2 V-6 Pentastar o výkonu 272 k. Obe verzie dvojlitrového motoru spolupracujú s technológiou Stop/Start, ktorá znižuje spotrebu paliva a redukuje emisie CO2.

Interiér vyniká kvalitnými a precízne spracovanými materiály, jednoducho obsluhovateľnými  technológiami a radou užívateľsky príjemných a chytrých funkcií.

Presvedčte sa sami, že nový Jeep® Cherokee je úžasný a otvorí vám novú dimenziu. Vyskúšajte si ho pri testovací jazde, ktorú si môžete objednať na www.jeep.sk.