V rebríčkoch predajnosti zastávalo Hyundai i30 takmer vždy miesta v top 10. Auto sa stalo obľúbeným rodinným hatchbackom, ale aj často využívaným firemným vozidlom. Atraktívny dizajn, priaznivá cena, ale aj kvalita spracovania boli a sú aspekty, ktoré “í tridsiatku” derú na vrchol predajnosti. Teraz Hyundai prichádza s vynoveným dizajnom, páči sa vám?Ucelenejší dizajn

Pri prvom pohľade na nový model i30 sa zdá, že auto dospelo. Jeho dizajn bol atraktívny a mladistvý, no teraz akoby sa trochu zaoblilo a zjemnilo. Stále má však šmrnc a nejde o žiadnu nudnú Ladu spoza Uralu. V rámci vzhľadu dominujú veľké svetlomety s LED technológiou a zmenami prešiel aj interiér, ktorý je vybavený veľkým displejom pre ovládanie médií.

hyundai-02

Downsizing a viac stupňov

Benzínové motory zastupujú jednotky 1.4 T-GDI a 1.0 T-GDI s výkonmi 140 a 120 koní. Dízlový zástupca s objemom 1.6 litra ponúka tri výkonové stupne – 95, 110 a 133 koní. Spolupracovať môžu s manuálnou 6-stupňovou alebo novou 7-stupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou 7DCT.

hyundai-01

Prvoradá bezpečnosť

Okrem pasívnej bezpečnosti, tvorenej pevnou karosériou a kopou airbagov, posádku upokojujú aj prvky aktívnej bezpečnosti. Zoznam skratiek by vás zrejme nudil, vypichneme iba to naj: asistent jazdných pruhov (keby ste zadriemkali), autonómne núdzové brzdenie (keď sa obzeráte v kolóne), asistent mŕtveho uhlu (aby ste nič neprehliadli), asistent diaľkových svetiel (aby ste neoslepovali autá oproti). Nejde síce o žiadne prevratné novinky, doteraz sa však objavovali prevažne v luxusných a podstatne drahších vozidlách, ako je Hyundai i30.

hyundai-03

Nový malý brat

Neodmysliteľnou súčasťou modelového radu Hyundai je aj maličká i10 obľúbená najmä u žien. Mestské autíčko sa tiež dočkalo nového dizajnu a je také, no… chutné.

hyundai-04

Foto: Hyundai

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.