To, že Adolf Hitler je jedným z najväčších zloduchov v našich dejinách, musí uznať snáď každý. Ideológia nemeckého diktátora má na svedomí desiatky miliónov nevinných životov. Aj on však ukrýval tajomstvá, ktoré mali pred verejnosťou ostať ukryté! 

Nenávidel židov, ale…

Aj napriek tomu, že sa zaslúžil o smrť miliónov židov, tak s nimi bol počas života úzko spätý. Tzv. Železný kríž, ktorý Hitler získal za udatnosť počas 1.svetovej vojny, dostal vďaka židovskému pobočníkovi Hugovi Gutmannovi a hrdo ho nosil až do konca života. Aj jeho prvá láska bola pôvodom židovka, no mladý Adolf sa jej bál prihovoriť, a preto z toho nič nebolo.

Jeden žid bol dokonca pod Hitlerovou ochranou počas vojny a gestapo sa ho nemohlo ani dotknúť. Jednalo sa o lekára Eduarda Blocha, ktorý liečil jeho rodinu zadarmo, pretože nemali peniaze. Diktátor ho nazval „ušľachtilým židom“ a poskytoval mu obrovské výhody.

Počas 1.svetovej vojny takmer zomrel

Hitler bol členom nemeckej armády v prvej svetovej vojne. Pravda je taká, že ak by ho  jeden z britských vojakov neošetril, pravdepodobne by vykrvácal. V októbri 1918 navyše na nejaký čas oslepol po útoku benzínom. Z veľkej vojny si však aj tak odniesol jedno nepríjemné zranenie, keď v nej prišiel o jeden semenník.

Ochraňoval zvieratá a nenávidel fajčenie

Aj napriek k tomu, že k ľuďom sa správal ako keby to ani neboli živé bytosti, zvieratá Hitler miloval. Bol zarytým vegetariánom a presadzoval zákony proti týraniu zvierat. Sám bol majiteľom niekoľkých psov. Zaujímavosťou však je, že z mačiek mal veľký strach. Okrem toho bol prvým človekom, ktorý začal obrovskú anti-fajčiarsku kampaň, ktorá ľudí upozorňovala pred zdravotnými rizikami tohto zlozvyku. V jeho prítomnosti mali navyše všetci rázny zákaz fajčiť.

Svet ho spočiatku uznával

Ak niekde poviete, že Adolf Hitler mohol získať Nobelovú cenu za mier, tak vás pravdepodobne vysmejú. Pravda je však taká, že v roku 1939 bol na ňu naozaj nominovaný. Pár mesiacov predtým totiž ešte nikto okrem jeho najbližších spolupracovníkov nevedel, čo sa chystá. Rok predtým v roku 1938 sa dokonca objavil na obálke uznávaného amerického magazínu Time ako „muž roka“.

 

Nestaral sa o zuby a trpel nepríjemným problémom

Hitlerov dlhoročný osobný zubár Johannes Blaschke po jeho smrti tvrdil, že obávanému diktátorovi neskutočne páchlo z úst. Mal totiž veľmi zlú hygienu, zapálené ďasná a veľkú fóbiu zo zubárov. Okrem týchto starostí trpel Hitler aj chronickou plynatosťou, ktorá ho trápila už odmalička. Kvôli tomu musel užívať viac ako dvadsať rôznych liekov.

Aj šialený diktátor mal svoje vzory

Adolf neobdivoval iných zloduchov, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Jeho vzorom bol americký podnikateľ a vynálezca Henry Ford, ktorý založil známu značku automobilov. Jeho portrét mal dokonca vyvesený v kancelárií za svojim stolom. Okrem toho Hitler obdivoval hudobného skladateľa Richarda Wagnera, ktorého hudbu si často púšťal z platní počas toho, ako sa chodil maľovaním odreagovať od vojnových starostí.

Reálne sa so židmi nikdy počas vojny nestretol

Aj keď chcel všetky „podradné“ rasy na čele so židmi vyvraždiť, pravdepodobne sa s nimi počas tohto procesu vôbec nestretol. Hitler údajne nenavštívil žiaden koncentračný tábor, ktorý dal vybudovať a nedohliadal na vražedné besnenie pod hlavičkou gestapa. To malo totiž u neho plnú dôveru. Po vojne mal však v pláne z pozostatkov mŕtvych vytvoriť múzeum vyhynutej rasy.

Zdroj: Factretriever.com | Foto: Twitter, YouTube