Meno Stephen Hawking je určite dobre známe viacerým z vás. Tento chlapík je preslávený fyzik a častokrát je označovaný za jedného z najväčších géniov súčasnosti. Pred časom však Hawking vyslovil desivé proroctvo. Podľa jeho slov čaká našu planétu peklo!75-ročný Angličan Stephen Hawking patrí medzi najvýznamnejších teoretických fyzikov sveta. Rodák z Oxfordu trpí chorobou zvanou amyotrofická laterálna skleróza a je pripútaný na invalidný vozík. Napriek tomu je však radený medzi TOP 10 žijúcich ľudí s najvyšším IQ.

Hawking je známy svojimi desivými proroctvami. V posledných rokoch predpovedal napríklad nepriateľský stret ľudstva s mimozemšťanmi či to, že umelá inteligencia prekoná a ovládne tú ľudskú. Netradičný vedec taktiež v jednom dokumente vyhlásil, že ľudia sú chamtiví a môže nastať preľudnenie, ktoré bude viesť k zániku našej planéty.

Stephen Hawking, jeden z najgeniálnejších vedcov sveta.

Jeho najnovšie proroctvo je ale ešte desivejšie a súvisí s globálnym otepľovaním. Stephen Hawking vyhlásil, že naša planéta je na pokraji toho, keď už bude globálne otepľovanie nezvrátiteľné. Geniálny vedec predpovedá, že teplota na Zemi môže stúpnuť až na neuveriteľných 250° Celzia. K tejto predpovedi ešte dodal desivý záver, že namiesto dažďa bude z neba padať kyselina sírová.

Hawkingovej desivej predpovedi predchádzalo kontroverzné rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Desivá predpoveď Stephena Hawkinga bola reakciou na nedávne rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý sa rozhodol nepodporiť Parížsku dohodu o zmene klímy. Túto dohodu z roku 2015 podpísalo 55 krajín a jej hlavným bodom je obmedzenie globálneho otepľovania výrazne pod hranicu 2°C. Vzťahuje na obdobie po roku 2020. Môžeme tak len dúfať, že Hawkingove slová o pekle na Zemi sa nenaplnia.

Naplní sa desivá predpoveď?

Zdroj: Telegraph.co.uk | Foto: Twitter, YouTube