Krásne modelky sa na nás usmievajú z každej strany a ohurujú nás svojou dokonalosťou. Ale aký je ich súkromný život? Majú ho vôbec? Opýtali sme sa jednej z nich – Lucky.Ako a kedy si dievča ako ty uvedomí, že by mohla byť modelkou?

Už v trinástich som vedela, že som „iná“. Vedela som, že som krajšia ako ostatné dievčatá v škole. Vždy mi záležalo na kráse, na tom ako vyzerám. Aké mám vlasy, ako som alebo nie som nalíčená, akú mám pleť, nechty, oblečenie, topánky, doplnky, kabelku.

Ako si sa dostala k modelingu?

Ako každé iné dievča s vedomím, že je jej vonkajšia krása, povedzme tomu, nadpriemerná. Prihlásiš sa na kasting modelingovej agentúry, oni ťa vyberú, zaradia ťa medzi „svoje“ modelky. Naučia ťa základné veci a následne chodíš na súťaže, fotenia či módne prehliadky.

Zmení to nejako človeka?

To neviem posúdiť. Ale žijem určite inak ako bežne pracujúci človek. Som stále v jednom kole, pretože mi veľa času zaberá starať sa o to, aby som dobre vyzerala. Som ako profesionálny športovec, ktorý vie, že ho šport nebude živiť večne, že nebude stále vyhrávať a nebude stále najlepší. A tak sa snažím celú energiu a čas investovať do toho, aby som vyzerala čo najdlhšie mlado a krásne.

Čo to v preklade znamená? Aký máš denný režim?

Vstávam skoro ráno, idem behať. Potom zdravé raňajky pre energiu po celý deň. Následne všetko záleží od programu, ale väčšinou sa nalíčim, upravím, oblečiem a idem na nejaký pracovný program. Poobede potom fitko alebo tréning. Ale hlavne stále nejaká manikúra, pedikúra, masky, kúry, zábaly. Heh. Kozmetička, vizážistka, maskérka a v neposlednom rade módna stylistika, to sú ľudia, s ktorými trávim najviac času. Večer je buď znova nejaký program, alebo pracovná večera. Potom prídem uťahaná domov a musím si zase spraviť svoju večernú kozmetickú procedúru. Máličko času na seba, kedy si čítam alebo si pozriem niečo na nete. Unavená zaspávam.

Máš čas na nejakých chlapov?

Ani veľmi nie. Moje vzťahy sú teda riadne komplikované. Niekedy mám voľnejší deň, ale to neznamená, že práve vtedy má čas aj moja polovička alebo potencionálna polovička. Býva to ťažké. Zvykla som si.

Čo je najväčší omyl, ktorý si ostatní ľudia myslia o modelkách?

Mám chuť povedať, že sú blbé, ale bohužiaľ, vo väčšine prípadov to možno aj tak je. I keď poznám množstvo dievčat z brandže, ktoré sú pomerne dosť inteligentné. Skoro všetky tieto dievčatá majú vysoké školy alebo ich študujú.

To, že má modelka vysokú školu, ale nemusí znamenať, že je inteligentná.

Vieš čo, asi máš pravdu, bude to ako hovoríš. Navyše, často tie tituly ani nie sú veľmi zaslúžené. Ale nechcem tým povedať, že by to bolo za úplatok alebo čo.

Takže nie ste žiadne štetky?

Väčšina chlapov si o nás modelkách myslí, že sme k*rvy. Problém je ten, že to tak naozaj je. Väčšinou sme.

Ako to presne myslíš?

Ak je príležitosť, že pre mňa daný muž môže fungovať ako „priepustka“ k lepším pracovným príležitostiam a nie je to vyložene obluda, situáciu, ak je to možné, využijem vo svoj prospech. A bola by som hlúpa, ak by som to nespravila. Myslím, že takto to robia aj moje ostatné kolegyne.

Takže ste normálne, tak ako bratia Česi hovoria: „děvky prolhané“ ?

Teraz neviem, ako to myslíš ty, ale asi áno. (smiech)

Ako je ďaleko od kariéry modelky ku kariére „profesionálnej spoločníčky“?

No, musím povedať, že zrejme veľmi nie ďaleko. Všetko asi záleží od toho, ako máš nastavené morálne hodnoty, respektíve, či tie peniaze, ktoré ti niekto sľúbi, sú v dostatočnom množstve, aby si zabudol na svoje morálne hodnoty a naplnil si svoj život snami po živote plnom peňazí a luxusu.

02

Láka to aj teba?

Myslím si, že moja veľká výhoda je ctižiadosť a cieľavedomosť. A tiež si myslím, že nie som úplne tupá (smiech). Jednoducho si dnes idem za svojim a obetujem pre to všetko. Zatiaľ to vychádza a som spokojná aj po finančnej stránke. Neviem ale povedať, čo by bolo, keby som po tejto stránke spokojná nebola. Asi by som sa trápila a možno by ma logicky napadali iné možnosti, ako si zarobiť peniaze. Dnes viem, že by som určite štetku robiť nešla, ale nikdy nevieš, v akej situácii sa ocitneš. Ja som sa v zúfalej situácii zatiaľ nikdy neocitla a verím, že sa mi to nestane. Modelku ale nemôžeš robiť celý život, takže aj ja si musím začať pomaly dláždiť chodníček aj iným smerom. Preto škola, jazyky a rôzne kurzy.

Krásna baba, úspešná modelka, to je predsa cieľová skupina bohatých biznismenov či športovcov, stačí sa dobre vydať, nie?

No, keby to bolo také jednoduché :-). Verím, že aj v tomto smere sa mi zadarí. A vidíš, teraz si zase pripadám ako štetka. Ale čo mám robiť? Ja si naozaj neviem predstaviť, že by som mala tráviť čas s niekým, kto si nemôže dovoliť zobrať ma ani na večeru.

Keď sme pri tom, vieš variť?

Nóóó, ak myslíš nejaké komplikované veci, tak určite nie, ale neumreli by sme od hladu. Moja mamina varí celkom dobre, občas ju používam ako živú kuchársku knihu po telefóne.

Dobre skončme nejako pozitívne, čo odkážeš čitateľom Manmagazin.sk?

Myslím si hlavne, že Manmagazin.sk je konečne nejaký dobre strelený online magazín, alebo som aspoň nič podobné neobjavila, takže vám želám veľa úspechov. A čitateľom prajem, aby ste sa nepokazili a boli stále tak dobrí, ako ste doteraz. A to všetko napriek tomu, že s veľa vašimi článkami nesúhlasím :-).

Foto: eskipaper.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Marko
Dievčatá, sex a vzťahy vs. šport chľast a zábava. O tomto píše náš redakčný playboy Marko. Na otázku či mu nejaké dievča povedalo nie, odpovedal, že veľa dievčat povie najskôr nie :)