Po prevzatí trénerského žezla dvojicou Griga a Hipp viacerí odborníci ako aj fanúšikovia tvrdili, že toto je začiatok nášho konca. Nemýlili sa. Táto dvojka sa stala akurát tak terčom posmechu na sociálnych sieťach, kde si z nich uťahovali slovenskí reprezentanti, avšak po krátkom čase ich vystriedal nikto iný ako Janko Kozák ala ten, kto zna trenovac”.Včerajší reprezentačný zápas Slovenska na pôde Luxemburska bol posledným dielom skladačky, ktorý trebalo dokončiť, aby sme sa dostali do vytúženého Francúzska a šalenému východniarovi sa to podarilo. Slovenská reprezentácia sa po prvý raz v histórii prebojovala na EURO 2016, a teda je potrebné dať pred Jankom kalap dole”.

Slovensko na euro 2016

Čo však za tým stoji?

Tento pán z východu vytvoril v reprezentácii takú skvelú atmosféru, že hráči dokázali hrať na hranici svojich futbalových ako aj ľudských schopností. Zrazu pre nich choroby či zranenia a v neposlednom rade psychické problémy z ich klubu neznamenali prekážky.

Všetci začali ťahať za jeden povraz, bez ohľadu na to, že jeden je hviezda a druhý je obyčajný fortunaligista”.

Aj vám sa zdalo, že naši chlapci zrazu hrali počas celej kvalifikácie v životnej forme? Nešlo vôbec o to, ale Janko Kozák vedel pre každého hráča presne určiť post, ktorý mu najviac sedí a tam mohol hrať svoj futbal. Tak isto sa miesta v reprezentácii jednoducho prestali obsadzovať za zásluhy, ale dostali sa tam iba tí najlepší.

Ján Kozák naučil hrať mužstvo na body, ba nielen to, konečne bolo sledovanie zápasov slovenskej reprezentácie pastvou pre naše oči. Nás tím hral počas celej kvalifikácie pohľadný ofenzívny futbal plný nádherných gólov.

Pohľad na pôsobenie Janka Kozáka na čele našej reprezentácie je porovnateľný s nájdením návodu na internete po trojhodinovom trápení sa s poskladaním nábytku. Konečne zrazu všetko do seba zapadá a má svoj zmysel.

Foto: SFZ, Facebook