Máte frajerku a rozmýšľate čo ďalej? Kam váš vzťah smeruje? Ak ste jedným z nás, zrejme nad týmto nerozmýšľate vôbec (pretože chlapi nad takým niečím nerozmýšľajú), tak sme sa nasilu zamysleli za vás: ako spoznáte, či je to dievča, s ktorým trávite čas – „tá pravá“. Dali sme v redakcii hlavy dohromady a spísali tieto body, nad ktorými je možno dobré sa zamyslieť.

Prečo je dobré vlastne toto riešiť? Veď je vám dvom spolu fajn, poviete si. Nie je ale nič horšie, ako časom zistiť, že ste úplne odlišní ľudia – najmä keď ste spolu zobratí a máte už aj deti. Preto radíme všetkým chlapom na zemeguli – dobre si premyslite, či tá, s ktorou idete urobiť nejaký vážny životný krok, je naozaj „tá pravá“.

Rada (ako) z filmu

V istom nemenovanom filme žiadal chlapec radu od svojho skúseného strýka: „Keď budete spoločne nastupovať do auta, najskôr odomkni dvere jej a podrž jej ich ako pravý gentleman. Potom obíď auto a nastúp svojimi dvermi. Ak ti ona medzitým zvnútra odomkla aj tvoje dvere – je to tá pravá.“ Problém tejto teórie v dnešnej dobe tvorí najmä nasýtený trh autami s centrálnym uzamykaním, takže všetci, čo balíme baby po roku 1990, sme nahratí :).

Mimochodom, otázka toho, či je to „tá pravá“, sa vo filmoch vyskytuje pomerne často vyskytuje. Ďalšia scénka z nemenovaného českého filmu hovorí o tom, že vraj „tú pravú“ spoznáte podľa kolien, presnejšie podľa ich tvaru – majú byť vraj „pekné“. Ako na to presne prídete, tiež netušíme, a tak poďme radšej na nejaké racionálnejšie návody.

Má rada deti?

Ak budete chcieť nejakú ženu jedného dňa prehlásiť za „tú pravú“ (a nemyslíme pravú na túto noc či na ďalších 10 nocí), pravdepodobne s ňou budete chcieť mať nejakých tých potomkov. A tak je možno dobré vypozorovať, aký má vzťah k deťom. Deti budú predsa jedného dňa vaše všetko – zmysel života, vaše potomstvo, ktoré na tejto planéte po vás zostane. Byť s niekým, kto vám nechce dať deti, môže byť časom dosť veľkou prekážkou pokračovania vášho vzťahu. Možno to teraz vôbec nemáte chuť riešiť, ale určite to stojí za zamyslenie.

Vie sa postarať o domácnosť?

Povedzme si úprimne a na rovinu, ktorý chlap je ten, čo doma varí, upratuje, perie či sa inak stará o domácnosť? My chlapi predsa máme danú inú úlohu. Taktiež sa staráme o domácnosť, ale o to, aby splachoval záchod, netieklo potrubie a neunikal plyn. Aby svietili žiarovky, išla televízia, internet, fungovali počítače, auto a bol pokosený trávnik. A naša polovička musí zvládať tie ostatné veci. Je to čistá hejterka domácich prác? Verte nám, raz to bude prekážka, …

10364202_545539692224003_2455594911702497562_n

Je s ňou zábava?

Je s ňou aspoň trošku sranda? Smeje sa vašim vtipom? Dokáže tolerovať, ak si z nej uťahujete? Smejete sa na rovnakých veciach? Dokáže si uťahovať aj ona z vás? Tolerujete jej to? Super! V našom okolí by sme mohli nájsť len niekoľko naozaj šťastných párikov, ktoré spolu aj zostarli a sú už na dôchodku, no napriek tomu sa stále majú radi. Majú jedno spoločné znamenie – neustále sa doberajú, uťahujú si sami zo seba a tolerujú si to. Sú večne usmiati a šťastní. Možno práve toto je návod na to, ako viesť šťastný život po boku ženy.

1545878_483901935054446_848585925_n

Zbytočne nežiarli?

Samozrejme, že žiarlivosť je prirodzená vec. Kto nežiarli – nemiluje. No sú ženské, ktoré žiarlia úplne zbytočne a dosť to preháňajú. Ak ste natrafili na takúto, vedzte, že to bude už iba horšie a postupne vás bude dusiť viac a viac. Správna ženská chápe, že keď ide po ulici ceckatá blondína či ritnatá čiernovláska, tak sa na ňu pozriete. Mimochodom, viac sa po takýchto obzerajú samotné baby ako my chlapi a tiež je veľká pravda, že baby viac pozerajú po chlapoch ako my po babách. Tak či onak: čo je na tom, že sme sa pozreli? Boh stvoril krásu na to, aby bola obdivovaná, to predsa nie je podvod!

Nežiarlenie level profesionál: Tolerancia flirtovania

Vyspelejšie páriky dokonca dokážu tolerovať jemné flirtovanie. Príklad: idete večer do baru s kamošmi a k vášmu stolu príde nádherná 25-ročná kočka a začne s vami koketovať. Čo urobíte? Ak aj máte doma „tú pravú“, nemusíte sa okamžite zodvihnúť a ísť domov / na toaletu / niekam preč len preto, aby vás nikto nedajbože nevidel a nepráskol to vašej starej, pretože by ste mali doma peklo. Užívajte si to, veď sa o vás zaujíma krásna mladá baba, to je predsa vizitka aj pre vašu frajerku či manželku. Ste stále atraktívny muž a je úplne prirodzené, že sa o vás budú zaujímať atraktívne ženy. Poflirtujte spolu, pozvite ju na drink, pokojne jej zalichoťte a ak by to malo zájsť ďalej, povedzte jej, že je taká príťažlivá, že keby ste nemali doma úžasnú ženu, okamžite by ste ju prekotili v najbližšom hoteli. Nie je dôležité to urobiť, je pekné vedieť, že by ste mohli. Vážite si ale, čo máte doma, a preto to neurobíte. Musíte si však uvedomiť (a dokázať to akceptovať bez žiarlenia), že presne toto isté robia ženy, keď idú na babskú jazdu, takže koľko tolerancie vyžadujete, toľko musíte aj dať.

Vzťah je o tolerancii a o tom, koľko viete dať. Ak dokážete dať, potom môžete aj brať. Rovnováha musí byť, inak to nefunguje.

Nie je s vami iba pre vaše peniaze?

Bohužiaľ toto je častý problém dnešnej doby, ktorý sa veľmi ťažko preveruje. Samozrejme, je to veľmi jednoduché, pokiaľ žiadne peniaze nemáte a žijete od výplaty do výplaty. Možno neveríte, koľko bohatých chlapov vám závidí (no dobre, to bol fór), pretože sa na vás nelepia zlatokopky. A zase opačne – vy závidíte im, pretože sa lepia a môžu si ich dovoliť. Na druhej strane, ako vás trápi vaša finančná situácia a to, že by ste si možno nejakú „lepšiu pipenku“ nemohli dovoliť pozvať na drahšiu večeru, ich zase trápi, že sa v ich posteli vystriedalo už zopár desiatok dievčat, ktoré nečakali na nič iné, iba že im kúpi novú kabelku za 1000 Eur.

Ako to teda odfiltrovať? Pre mužov, ktorí sú zvyknutí na určitú úroveň, vedia si ju dovoliť a hlavne iba ťažko by sa dokázali tejto úrovne vzdať, to ide odfiltrovať veľmi ťažko. Možno jediným riešením je neminúť na dievča „ani 5 korún“, brať ju zásadne do ne-nóbl podnikov, účty po prvom rande (tam prvý a jedinýkrát zatiahnite celý účet) rozdeľovať na polovicu, jazdiť s ňou iba v MHD a na noc ju zobrať k svojim rodičom. Uff, ťažký oriešok a pre mnohých z vás možno nepredstaviteľný. Ale ak by ste sa na to dali aspoň v obmedzenej forme a dievča to s vami vydrží, či dokonca sa na niektorej z večerí podujme, že to zatiahne ona, možno vás naozaj miluje. Ale pozor, tieto dievčatá väčšinou vedia veľmi dobre a veľmi dlho predstierať, že o prachy nejde.

Koniec-koncov, ktorej nejde o prachy? Peniaze sú nástrojom, ako žiť bezstarostný život. Všetky ženy na svete majú niekde hlboko vo vnútri v sebe zakorenený materinský inštinkt, ktorý im hovorí, že si treba nájsť muža, najväčšieho alfa-samca, čo sa postará o ich potomstvo. Zabezpečí ich bezpečnosť, stravu, bývanie a ďalšie súvisiace (aj) materiálne veci. Čiže bohapusto obviňovať ženy zo zlatokopectva nie je úplne správne, pretože každá sa chce mať dobre. Každá ako dieťa pozerala rozprávky o princeznách a každá túži tam niekde hlboko vo svojom vnútri sa tou princeznou aj stať a stretnúť. toho (bohatého) princa, s ktorým bude žiť (bezstarostný) život… Je zrejme ťažké nájsť zlatý stred, a preto vám silno držíme palce, aby ste to zvládli.

Indické príslovie hovorí: Nikdy never žiarivému svetlu v očiach ženy. To len svetlo presvitá cez jej dutú hlavu.

Nie je rozhadzovačná?

Veľmi úzko súvisiaca téma s tou predošlou. Ak to má byť raz vaša vyvolená – partnerka na život a na smrť, bude musieť vedieť narábať aj s vašim (spoločným) majetkom. S takou, čo všetko prehajdáka týždeň po (vašej) výplate, to síce môže byť sranda a jedna veľká žúrka, ale dobré je sa opýtať, či to naozaj má byť „tá pravá“. Pozorujte, ako narába so svojimi peniazmi, rozprávajte sa o tom, na čo by minula, ak by vyhrala v lotérii alebo ju otestujte a zverte jej nejakú malú sumu s tým, že má pre vás nakupovať potraviny na celý mesiac. Po mesiaci jej urobte vyúčtovanie a zistite, ako draho nakupovala a koľko jej zostalo.

Miluje vás takého, aký ste?

Má vás rada, aj keď si uvedomuje, že nie ste dokonalý? Pýtali ste sa jej niekedy, čo jej na vás najviac vadí? Skúste si ju preklepnúť, či si uvedomuje aj vaše slabé stránky a hlavne, či si uvedomuje aj to, že sa nezmeníte, že si „z vás nevychová lepšieho chlapa než ste“. Že my chlapi jednoducho nie sme ohybní – nie sme na špagátiku a naše povahové črty sa budú, čím budeme starší, iba viac prehlbovať a stále viac prejavovať. Je pripravená na vaše vrtochy? Na to, že to bude iba horšie? ;-)

Žena očakáva, že sa muž po svadbe zmení. A on sa nezmení. Muž očakáva, že žena sa nezmení. Ale ona sa zmení…

Dopraje vám svoj osobný priestor?

Najčastejším problémom, kedy sa chlapi vo vzťahu doslova dusia, je ten, že im žena začne manažovať celý život. Celý svoj voľný čas zrazu máte naplánovaný. Chvíľku to môže byť sranda, „pretože ju nadovšetko milujete“ (a ona vás odmení kvalitným sexom), ale skôr či neskôr si uvedomíte, že ste už niekoľko rokov neboli so svojimi starými kamošmi na pivo alebo že flákate všetky svoje koníčky, že nepozeráte obľúbený šport, že jednoducho prichádzate o všetky svoje radosti „osobného priestoru“. Správna žena chápe, že občas potrebujete svoj priestor, že potrebujete byť aj sám, že si potrebujete vyraziť so svojimi kamošmi, ísť na futbal či sa zavrieť do garáže a majstrovať si tam. Ak vám tento priestor nedá, nie je to „tá pravá“.

564690_504618469649459_1861204551_n

Má rada vašich kamarátov?

Ako hovorí o vašich kamarátoch v ich neprítomnosti? Nadáva na nich? Zakazuje vám sa s nimi stýkať? Uvedomte si, že okruh vašich blízkych známych je s vami väčšinou na celý život. To je na viac, ako s vami vydrží jedna partnerka (ak to nie je naozaj „tá pravá“). Aj ona by si to mala uvedomovať a rešpektovať vašich najbližších, pretože ak ich máte rád a oni sa postavia proti nej, bude ona tá, čo bude „v oslabení“. A naopak, vysledujte, aké má ona kamarátky a aké sú medzi nimi vzťahy. Nie nadarmo sa hovorí „vrana k vrane sadá. PS: Ak žiadne kamarátky nemá, niečo určite nie je v poriadku!

1017651_484789401632366_1010300298_n

Nepodvádza vás?

Jedno staré pravidlo hovorí: ak s vami podvádzala toho pred vami, je veľmi veľká pravdepodobnosť, že bude podvádzať vás s tým, čo príde po vás. Dávajte si pozor, s kým sa dávate dokopy. Urobte veľmi jednoduchý test: na prvom (a druhom) rande naliehajte, čo sa len dá, aby sa s vami vyspala. Tlačte na pílu zo všetkých síl, povedzte jej, že to je niečo výnimočné a že máte pocit, že ste stretli spriaznenú dušu a že nemôžete inak, ako ju ešte dnes v noci… (dobre vyprášiť). Ak vám dá na prvom (alebo na tom druhom) rande – je to štetka a robí to takto s každým. Verte nám.

10460456_554899687954670_5071440476332773090_n

Vydržíte spolu v jednej domácnosti?

Ak ste spolu už nejaký ten piatok, ešte predtým, ako by malo prísť k nejakým záväzkom, určite si otestujte, či vydržíte spolu v jednej domácnosti. Nemyslíme jednu noc alebo víkend, ktorý strávite v posteli. Ale či dokážete spolu bežne fungovať – ráno vstať, ísť do práce a večer sa zase stretnúť v spoločnom priestore a riešiť bok po boku bežnú rutinu. Vyskúšajte si to, mnoho párov týmto testom neprejde už po prvých týždňoch.

Nemusíte sa za ňu hanbiť?

Ak ste našli dievča, ktoré spĺňa všetky vyššie uvedené body, ešte je tu jeden faktor, ktorý môže hrať svoju rolu – je to dievča z vašich snov? Je to aj po výzorovej stránke úplne tá „vaša vyvolená“? Ak áno, gratulujeme vám a úprimne závidíme. Skúste ale pre istotu jednoduchý test. Zoberte ju na prechádzku na nejaké romantické miesto. Napríklad na Štrbské Pleso alebo inú typickú romantickú destináciu, kde budú mnohí ďalší zaľúbenci. Sledujte ostatné páriky, ktoré idú oproti vám – nemusíte sa za tú svoju hanbiť? Potom ste ste zrejme našli naozaj „tú pravú“, k čomu vám ešte raz blahoželáme!

BTW, ak idete po chodníku a vidíte nejakú fakt super ženskú – ideál, ktorý ste vždy chceli, ale s niekým iným, uvedomte si jedno veľmi dobré „porekadlo“ vystihujúce tieto situácie:

Na každú ženskú pripadá minimálne jeden chlap, ktorého už nebaví ju š*kať.

Zdroj: Manmagazin.sk