Úspešný hollywoodsky režisér a scenárista, ktorého meno je spájané so Stevenom Spielbergom a s filmovými počinmi označovanými ako ,,veľké“. Za spomenutie určite stoja kultové záležitosti ako Forest Gump či Stroskotanec alebo trilógia Návrat do budúcnosti, práve kvôli ktorej je spájaný s tajnou spoločnosťou Iluminátov. Robert Zemeckis sa teší úspechu jeho najnovšieho filmu Na lane, ktorý momentálne beží v slovenských kinách. Film, natočený podľa skutočných udalostí, je o francúzskom lanolezcovi, ktorý sa v 80-tych rokoch prešiel po lane natiahnutom medzi ,,Dvojičkami’’ (World trade center) bez istenia a povolenia.  Dokonca to vyzerá tak, že je táto snímka na najlepšej ceste za Oscarom.

the walk

Rok 2015 je ale pre Zemeckisa významný aj z toho dôvodu, že je 30. výročím natočenia filmu Back to the future I. (Návrat do budúcnosti), ktorý je už kultovou záležitosťou a momentálne aj obeťou konšpiračnej teórie o páde Dvojičiek.

back to the future

O nešťastnom 11. septembri 2001 sa ešte teraz polemizuje a názory, ako to skutočne bolo, sa rozchádzajú. Táto nová teória zachytená v spomínanej trilógii je ale veľmi unikátna, pretože nachádza súvislosť s pádom dvojičiek, ktorý bol natočený v rokoch  1985, 1989, 1990. Na záhadnosti pridáva aj fakt, že filmy sú o cestovaní v čase, kde hlavní hrdinovia menia udalosti v minulosti, aby zmenili prítomnosť a Zemeckis sa akoby snaží varovať pred touto strašnou udalosťou.

Je to len čistá zhoda náhod alebo bol Zemeckis zainteresovaný do diabolského plánu New world order, ktorý sa takýmto štýlom snažil sprostredkovať svetu? Posúďte sami.

back to the future predicts