Približne polovica obyvateľov planéty si myslí, že francúzske bozky, ako ich poznáme aj u nás, sú divné. Podľa novej štúdie je to dokonca pre niektoré kultúry vyložene škaredý akt, o ktorom nikdy predtým nepočuli a ani ich nenapadlo robiť niečo tak šialené.Premýšľali ste niekedy nad tým, či je bozkávanie prirodzené?

Pre väčšinu obyvateľov Európy je bozkávanie príjemná a normálna vec. Pri bozkávaní sa spoja tváre dvoch ľudí perami a aj keď si pri tom vymenia nespočetné množstvo baktérií, napriek tomu je to považované za východiskový bod k ďalším intímnostiam. Bozk je predmetom mnohých zamilovaných piesní a nájdete ho v každom hollywoodskom filme. Ľudia dokonca bozkom pečatia svoje manželstvo.


Ak ale patríte do skupiny ľudí, ktorým predstava vyjadrenia náklonnosti k druhej osobe pomocou prilepenia vašich pier na iné pery príde nepríjemná a dokonca nehygienická, máme dobrú správu: Ukazuje sa, že väčšina svetových kultúr s vami súhlasí!

Zaujímavosti o bozkávaní

15 faktov o bozkávaní, ktoré musíte ovládať!

Podľa novej štúdie, v ktorej výskumníci študovali 168 kultúr po celom svete, sa zistilo, že iba v 77 kultúrach ľudia používajú klasické, romantické bozky. V ostatných 91 kultúrach je romantický bozk prítomný len veľmi málo alebo vôbec. Vedci počas času stráveného s rôznymi kultúrami starostlivo zdokumentovali ich intímne správanie a prišli k prekvapivému záveru: V subsaharskej Afrike, amazonských pralesoch alebo v Novej Guinei bozkávanie nepoznajú vôbec!

V subsaharskej Afrike, amazonských pralesoch, alebo v Novej Guinei, bozkávanie nepoznajú vôbec!

Okrem toho, predchádzajúce štúdie ukázali, že keď niektoré domorodé kmene po prvýkrát uvideli romantické bozkávanie, tak bolo vnímané ako niečo nechutné a nehygienické.

Autori štúdie sa zamerali len na romantické bozkávanie, ignorovali bozky medzi rodičom a dieťaťom alebo bozk na tvár pri pozdrave. Zamerali sa na bozkávanie, ktoré si predstavíte na začiatku sexuálnej scény, ktorá sa ďalej rozvinie do sexuálneho aktu.


A čo si myslíte vy? Sú francúzske bozky prirodzená vec alebo by sme sa ich mali vzdať a nahradiť ich nejakými inými, napríklad eskimáckymi?

Zdroj: hdwallpaper.nu