O škodlivosti resp. neškodnosti péčka pre človeka sa toho už popísalo mnoho. Fakt, že péčko môže aj zabíjať, je reálny, čo dokazuje aj smutný príbeh istého muža z Japonska. Toho zabili časopisy pre dospelých, aj keď oveľa kurióznejším spôsobom, než by ste čakali.

50-ročný Joji z Japonska neplatil vyše pol roka majiteľovi bytu nájomné a ten sa ho rozhodol vysťahovať. Do bytu poslal upratovačku, ktorá však už našla muža mŕtveho v značnom štádiu rozkladu.

Joji mal však netypickú záľubu, v byte totižto upratovacia firma našla vyše 6 ton hambatých časopisov, ktoré ho mali pripraviť o život. Podľa všetkého muž po 50-tke zrejme neustál listovanie jedného z časopisov a pri nevoľnosti sa potkol o jeden z regálov, ktorý ho následne privalil. Majiteľ domu chcel spočiatku prípad ututlať, to mu však nevyšlo. Správa o 6-tonovej zbierke dospeláckych časopisov sa rozniesla do celého sveta. Podľa slov zamestnanca upratovacej firmy si zosnulý Joji vytváral aj vlastné albumy, kde si lepil obľúbené články z časopisov. Muž sa tak svojou kurióznou smrťou zaradil na kandidátku Darwinových cien.

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: depositphotos.com, venturesafrica.com