Poznáte tých tuningových kráľov, ktorí s montážou obrovského krídla na svoju Feliciu získavajú k výkonu 80 koní ako bonus? Tak práve takíto frajeri majú v Japonsku vážnu konkurenciu. Tá si ale na paškál vzala auto z trochu inej cenovej kategórie. Nebyť Japoncov, Lamborghini Aventador mohlo žiť svoj tradičný život a preháňať sa po cestných komunikáciach. Bol by v tom ale čert, aby Aziati nezničili takmer dokonalý automobil. Tvorcovia z Aimgain sa pritom postarali o poriadne razantné zmeny, ktoré neuniknú ani začudovaným pohľadom laikov.

Prerobenú prednú masku, ktorá svojím agresívnejším vzhľadom pripomína výkonnejšiu verziu Lamba Aventador – SV, by sme ešte ako-tak dokázali predýchať. Dokonca vo zvolenej farbe pôsobia príjemne aj nové doplnky pri otvoroch na nasávanie vzduchu.

Čo má ale znamenať ten extrémne znížený podvozok? Práve tento počin donútil Japoncov k viacerým závažným krokom, ktoré výzor automobilu ešte viac pokazili. Tak napríklad, za prieduchmi pred zadnou nápravou možno nájsť nové „dizajnové“ výrezy, popri ktorých padne zrak aj na poriadne zapustené kolesá do tela Aventadora. To však stále nie je to najhoršie, čo mohlo Lambo postretnúť.

Stačí letmý pohľad na „zadok“ superšportu a všetkým nám je jasné, že šialenosť Japoncov nepozná hraníc. Dobre, jedno športové krídlo nezaškodí. Aj preto to menšie na odtrhovej hrane vozidla dokážeme pochopiť a berieme ho všetkými desiatimi. Čo má ale znamenať mega výstup z priestoru úchytu na ŠPZ, z ktorého vychádza azda väčšie prídavné krídlo ako samotný automobil?! Aby toho nebolo dosť, chýbať nebude ani obrovský difúzor z karbónu, ktorý zadok Aventadora opticky ešte viac ťahá k vozovke.

Zdroj: Totalcar.hu | Foto: Totalcar.hu