Jaromír Jágr, ktorý má 43 rokov a mnohí by sme si mysleli, že jeho kariéra je práve na vrchole, prekvapuje. Nielenže je stále vo forme, ale vďaka nemu sa o hokej na Floride zaujíma stále viac a viac fanúšikov, ktorých vieme počítať na stovky či dokonca tisíce.Výkonný riaditeľ klubu Partnerov Peter Luukko prehlásil, že s Jágrom počítajú aj naďalej.  Jaromír vedie klub excelentne, klubu sa darí a hráči ho rešpektujú. Prihliadnuc na veľký a stále pribúdajúci počet fanúšikov je to pre klub to najlepšie, čo sa mu môže diať.

Jágr v poslednom období podpisoval iba ročné zmluvy z dôvodu, aby na lavičke nezaberal miesto, ak už nebude vo forme a aby nebol klubu na príťaž. V minulosti však nejedenkrát  prehlásil, že hokej bude hrať do svojej 50-tky. „Hokej milujem. Navyše chcem mať čo najkratšie obmedzenie medzi koncom kariéry a smrťou.“

031815_fsf_nhl_florida_panthers_jaromir_jagr_PI.vresize.1200.675.high.41

Dnes je Jardo iba krôčik od naplnenia svojej túžby. Pri rozhovore s Luukkom odznela veta, ktorú by chcel počuť každý hráč. Lukko si vie totiž s Jágrom predstaviť spoluprácu nielen na ďalší rok, ale aj ďalších sedem rokov. Už si len musíme počkať, či česká legenda príjme aj takúto ponuku.

Zdroj: isport.blesk.cz Foto: foxsports.com, lidovky.cz

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomas Po
Klasický typ mladého chlapa, ktorý sa zaujíma o šport, ženy a peniaze. Rád si vypijem dobre vychladené pivko s partiou správnych ľudí, s ktorými pokecám s a naučím sa novým veciam, pozberám nové názory na určité veci a spravím si vlastný úsudok.