Jedna z najpopulárnejších heavymetalových kapiel súčasnosti opäť zavíta na Slovensko! Fanúšikovia sa môžu tešiť na poriadnu dávku skvelej muziky, legendárnych hitoviek, ale aj úplne čerstvých noviniek. V rámci svojho svetového turné The Book of Souls World Tour 2016 sa anglická formácia Iron Maiden zastaví aj na Slovensku, čo je určite vynikajúca správa pre všetkých jej priaznivcov.

Páni z Iron Maiden odpália svoju veľkú šou 6. júla v Žiline, pričom lístky na koncert sa dostali do predaja už v piatok 12. februára. Celé turné odštartujú 24. februára na Floride a ukončia 4. augusta v Nemecku na slávnom letnom festivale Wacken Open Air. Okrem Žiliny ich môžete vidieť aj v Rakúsku na festivale Rock in Vienna, v Maďarsku na Volt festivale, v poľskom meste Wroclaw či v Prahe v Eden Arene. Hosťom na koncerte bude skupina The Raven Age.

Iron Maiden sú na hudobnej scéne viac ako 40 rokov, pochádzajú z Anglicka a na ich konte je nespočetné množstvo hitov, ktoré milujú fanúšikovia po celom svete. Neodmysliteľnou súčasťou kapely je maskot Eddie, objavujúci sa skoro na všetkých obaloch k albumom a singlom. Možno ste nevedeli, ale stvoril ho pred 36 rokmi Derek Riggs, ktorý ho nakreslil na obal singlu Running Free ako veľkého hudobného zombie.

Zdroj: ironmaiden.com | Foto:  wallpaperscraft.com