Zažili ste už niekedy tú trápnu situáciu, kedy ste sa snažili komunikovať v cudzom jazyku, aj keď ste ho skoro vôbec neovládali? Ak áno, s odstupom času ste sa na tom určite zasmiali, napriek tomu, že tieto zážitky, kedy nerozumiete skoro ničomu, by ste radšej vymazali z pamäte. Spoločnosť Waverly Labs však, našťastie, predstavila zariadenie s aplikáciou, vďaka ktorému porozumiete aj ľuďom hovoriacim iným jazykom, ako je ten váš. 

Zariadenie nazývané Pilot systém je skutočne užitočná pomôcka, ktorá prostredníctvom malých slúchadiel zabezpečuje preklad rečí cudzích jazykov do ucha. Táto veľmi šikovná aplikácia vám dokonca umožní prepínať medzi jednotlivými jazykmi, a to francúzskym, španielskym, talianskym a anglickým.

Cena gadgetu so slúchadlami, za ktorú sa bude už koncom mája predávať, bude pre najrýchlejších zákazníkov 129$. Neskôr sa táto sumička môže navýšiť. Spoločnosť na svojej stránke uvádza, že chce vyhovieť čo najväčšiemu počtu zákazníkov, preto budú už čoskoro k dispozícii aj ďalšie jazyky. Inovatívne zariadenie si dokonca poradí i s nárečím, berie totiž do úvahy rôzne dialekty či silné akcenty.

Aplikácia funguje len vtedy, ak hovoríte s niekým, kto má tiež slúchadlo ako vy, preto je balík dodávaný s dvoma slúchadlami. V budúcnosti sa však chystá zmena, v rámci ktorej sa budú môcť do rozhovorov zapojiť aj okolití ľudia.

sluchatka4 sluchatka3

 

sluchatka1 sluchatka

https://youtu.be/Y87Qk34BZUQ

Foto: Boredpanda.com | Zdroj: Waverlylabs.com